Když jiní strádají, Steam slaví rekordy. Vděčí za to karanténám

Foto: Steam

Vlastně nejde o kdovíjaké překvapení. Steam zaznamenal na své platformě rekordní počet uživatelů. Podle aktuálních statistik bylo o uplynulém víkendu aktivních více než 20 milionů uživatelů Steamu naráz. To se dosud nikdy nepodařilo.

Konkrétně šlo o 20 313 451 současně aktivních uživatelů Steamu, z nichž se více než 6,2 milionu současně věnovalo nějaké hře. Dosavadní rekord ze začátku února, kdy koronavirus kosil Čínu, byl přibližně o dva miliony uživatelů nižší.

Nyní se epidemie koronaviru přesunula na Západ, kde státy houfně zavírají hranice a vyhlašují karantény na veškeré obyvatelstvo. Kromě služeb nabízejících streamované video se pak lidé věnují právě hraní. Jak to tak vypadá, právě domácí zábava, jíž je herní průmysl pevnou součástí, zažije díky obavám z Covidu-19 hotové žně.

Rekordy zaznamenávají také jednotlivé hry na Steamu, například Counter-Strike: Global Offensive. Ten 15. března 2020 zaznamenal celkem 1 024 845 současně aktivních hráčů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na