Šest let starý Assassin’s Creed Unity se stal nejprodávanější hrou února. Může za to bizarní chyba Steamu

Foto: Assassins Creed Unity

V únoru vyšlo hned několik zajímavých her, mezi něž jistě patří Wolcen, Daemon x Machina, Zombie Army 4 nebo první DLC pro Rimworld. Také různé trvalky jako Rainbow Siege nebo Grand Theft Auto 5 se prodávaly nadále velmi dobře. Ale koruna za nejprodávanější titul měsíce února tentokrát patří překvapivému zástupci.

Jak informuje magazín Gamesindustry.biz, nejprodávanější hrou v období od 3. února do 1. března 2020 se stal Assassin’s Creed Unity. Jde o prodeje za region EMEAA, který zahrnuje prakticky celý svět, tedy Evropu, Střední východ, Afriku, Austrálii a Asii. Zohledněny jsou přitom prodeje digitálních i fyzických kopií. A jak to dopadlo?

  1. Assassin’s Creed Unity
  2. Grand Theft Auto 5
  3. FIFA 20
  4. Rainbow Six: Siege
  5. The Division 2
  6. Red Dead Redemption 2
  7. Call of Duty: Modern Warfare
  8. Metro Exodus
  9. NBA 2K20
  10. Dreams

Důvodem pro nebývale vysoké prodeje Assassin’s Creed Unity je s největší pravděpodobností chyba na Steamu. Začátkem února totiž mohli uživatelé v Indonésii a Jižní Korei zakoupit tuto hru za v přepočtu 5 Kč. Mnozí tak neodolali. Vydavatelská společnost Ubisoft tedy z prvního místa nebude mít kdovíjaké příjmy.

To ji ale nejspíše zase tolik netrápí. Už před rokem totiž francouzský vydavatel na čas uvolnil Assassin’s Creed Unity k bezplatnému stažení, a to poté, co vyhořela katedrála Notre Dame, jež je ve hře ve své digitální rekonstrukci k vidění. Ubisoft zároveň daroval půl milionu euro na opravné práce.

Assassin’s Creed Unity v době svého vydání v roce 2014 trpěl řadou technických problémů, na které hráči reagovali velmi negativně. Oblíbené sérii to na čas přineslo negativní publicitu. Hru se nicméně podařilo dát do pořádku.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na