Komplikace pro Cyberpunk 2077. Vývojáři musí na hře pracovat doma

Foto: Cyberpunk 2077

Koronavirová pandemie zasáhla také vývojáře asi nejočekávanější hry současnosti – Cyberpunk 2077. Ti totiž musí ve vývoji pokračovat na home office, tedy doma. Kanceláře jsou uzavřeny. Informovalo o tom vývojářské studio CD Projekt Red.

Studio také uvedlo, že přizpůsobilo vybavení zaměstnanců a infrastrukturu tak, aby vývojáři mohli pracovat z domova.

V důsledku současné situace přechází CD Projekt Red dnešním dnem na plnohodnotnou vzdálenou práci,” informovalo studio v tiskové zprávě. “Domníváme se, že toto opatření zajistí každému členovi týmu maximální zdravotní bezpečnost. A přestože to je pro nás všechny něco nového, rozhodli jsme se této výzvě postavit. Nepřestáváme pracovat na tom, abychom vám v září přinesli RPG pecku.

Práce na Cyberpunku 2077 tak nadále běží, ale přesto je třeba vzít v potaz, že koordinace práce mnoha set vývojářů v home office není vůbec jednoduchá a v porovnání s “crunch timem” v kanceláři, kde se mnohdy i přespává, to lze těžko srovnávat.

Cyberpunk 2077 tak sice zatím nebyl odložen, ale plánované vydání 17. září je nyní přeci jen o něco nejistější. Pochopitelně také bude záležet na tom, jak se situace bude vyvíjet a jak dlouho zvolená opatření potrvají.

Ostatně, ani možnost pracovat na hře dále v kancelářích by nebyla optimální. V open office stačí jeden přenašeč a velká část týmu by mohla být na delší dobu mimo kvůli nemoci nebo karanténě.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na