Kdo v Kingdom Come použije rychlé uložení, musí dál hrát opilý

To tu ještě nebylo! V mnoha hrách sice můžete požít alkohol a následně sledovat, jak se lehce rozmaže nebo rozkymácí obraz. Jinak to ale žádné následky nemívá. V chystaném českém RPG Kingdom Come – Deliverance tomu ale bude jinak. Kdo bude příliš často používat funkci rychlého uložení (quicksave), aby se zajistil třeba před náročným soubojem, bude se muset vypořádat s důsledky opilosti.

Vývojářské studio Warhorse má za to, že rychlé ukládání hru až příliš zjednodušuje. Jednu chvíli tak přemýšleli dokonce o tom, že by ho znemožnili zcela. Nakonec ale nechtěli brát hráčům svobodu volby, a tak ho alespoň opatřili doprovodným efektem. Pokaždé, když uložíte pozici, vytáhne hlavní hrdina Jindřich placatku a mocně si přihne. Budete-li tak činit příliš často, bude rychle opilý, což vám následný souboj značně ztíží.

Kdo si přihne jednou, nemusí se obávat závažných důsledků – ty přijdou až při častém opakování. Standardní uložení přes menu nebo automatické uložení pak budou bez popíjení. Mimochodem: tento nápad pochází původně od komunity fanoušků Kingdom Come – Deliverance. Ta chtěla jít dokonce ještě dál a quicksave umožnit pouze v tavernách, což už by ale tuto funkci opět činilo víceméně nepoužitelnou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

8
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Icener
Host
Icener

Koukám, že se tady quicksavuje jako oživot. 😀 😀 😀 😀

Funboy
Host
Funboy

😀

Gay Satan
Host
Gay Satan

Takze si akorat kazdy namakruje normalni save na klavesnici, popr pres AHK. Ale hlavne ze se vymysli blbost aby se o hre zase psalo.

pidalin
Host
pidalin

On to ňákej mod odstraní. 😀 Proč ten autosave teda nezrušej? Ale Vávra je magor, já vim, sleduju ho na FB 🙂

Jiří je kkt
Host
Jiří je kkt

Nakonec ale nechtěli brát hráčům svobodu volby, a tak ho alespoň opatřili doprovodným efektem…..

Další čůrákovina z garáže čůráčků….
Co třeba funkci autosave vložit do nastavení?? tak jak to dělá většina titulů?
Ne prostě uděláme něco extra co bude maximálně kokotský a nahovno…
Tohle bude jen další česká sračka která měla kdysi nadějí…

Martin
Host
Martin

Přečti si ten článek ještě jednou truhlíku. Autosave a quicksave, jsou dvě různé věci.

keiling
Host
keiling

co ty ses za magora ty kokote. bych ti dal facku za ty tvoje pritroubly kecy

Clasius
Host
Clasius

Jaký je tedy problém v tom uložit hru přes menu – tři kliknutí navíc? To nemuseli funkci quicksave zakomponovávat, protože ji stejně nikdo nebude využívat. Spíš bude mít funkci pro pobavení, kdy si ze svého hrdiny můžou hráči udělat vožralu.