Fernando Alonso se stal prvním pilotem F1 s vlastním progamingovým týmem

Fernando Alonso se ukázal být velkým hráčem a podle všeho už se poohlíží po tom, co by mohl dělat po ukončení své úspěšné kariéry závodního pilota Formule 1. Alonso jako vůbec první pilot F1 založil svůj vlastní progamingový tým, a to ve spolupráci se společností Logitech a Carlosem “Ocelote” Rodriguezem, který stojí za úspěšnou skupinou G2 Esports.

Tým nese jméno FA Racing G2 Logitech G a podle očekávání se bude soustředit především na profesionální hraní závodních her. Prvním členem se stal Cem Bolukbasi, který byl finalistou letošního ročníku Mistrovství F1 Esports.

Sportovci jdou do her

Alonso ve svém novém týmu vidí možnost, jak nadchnout mladé lidi pro závodní sporty. “Každý pilot F1 je v jádru hráčem. Měřit síly na virtuální závodní dráze dává příležitost mladým řidičům, kteří by jinak neměli šanci do motorsportu nastoupit. Poprvé nejsou fanoušci pouhými diváky, ale mohou se stát třeba profesionálními piloty v mém týmu,” vyzývá Alonso.

Fernando Alonso ale není prvním sportovcem, který se spojil s organizací G2 Esports. Letos do ní investoval také fotbalista FC Barcelona André Gomes.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na