Končí hra, která měla pohřbít World of Warcraft. WildStar nezachránil ani bezplatný model

WildStar se v roce 2014 pustil do srdnatého boje s dlouholetým hegemonem branže, World of Warcraft. Jeho tvůrci z vývojářského studia Carbine měli za to, že WoW svou neustále se zvyšující přístupností nováčkům nechává ležet ladem hardcore RPG hráče. 

Jenže zatímco WoW funguje vesele dále, byť mu hráčské statistiky také klesají, WildStar podle nejnovějšího oznámení autorů zavírá své brány. Autoři budou vracet také peníze vydané za mikrotransakce provedené od 1. července tohoto roku.

Nekončí přitom pouze WildStar, nýbrž celá společnost Carbine Studios, která dosud zaměstnávala zhruba 50 vývojářů.

WildStar zpočátku sázel na klasický předplatitelský model, ale nepodařilo se mu získat dostatečnou hráčskou základnu. V roce 2015 následoval přechod na free2play model, ale ani ten už WildStar zachránit nedokázal.

Hra dlouhou dobu trpěla bugy, technickými problémy a padajícími servery. To jí na popularitě také nepřidalo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Neřeknu
Host
Neřeknu

Wildstar nebyl špatný nápad, hezky provedený, ale classy byli podle mého názoru dosti nudné a bylo jich málo, zóny nezajímavé a expeni bylo stejně zábavné jako metin 2. End game nebyl zlý jak pvp tak pve, ale málo kdo to vydržel. Celou hru se dělo furt to same dokola tim nejnudnejsim způsobem.

Maajk
Host
Maajk

Ja se o ni dozvedel az z tohoto clanku. Asi nedostatecny/spatny marketing

autopsy
Host
autopsy

taky o tom slysim prvne.. a to herni scenu celkem sleduju

Meffis
Host
Meffis

WS bylo zajimave, barevne, nevsedni,… jine… jen ho pohrbila nedostatecna fanouskovska zakladna… celou hru jsem probehl vlastne sam, ikdyz i to jsem si uzil… melo zajimave prostredi i myslenku a ikdyz uz jsem ho dlouhou dobu nezapl (pro mnoho povinnosti i zmenu zanru), bude se mi styskat… Rest In Peace WS

Spekoun
Host
Spekoun

WildStar sem nedokazal hrat dele nez 1 zonu a to sem behem let udelal nekolik pokusu.

Proste tak nudny gameplay lidi udrzet nedokaze nikdy.