Společnost THQ Nordic získala práva na Kingdoms of Amalur. S čím můžeme počítat?

Společnost THQ Nordic získala práva na RPG značku Kingdoms of Amalur, stejně jako na zrušené MMORPG Project Copernicus. Vše, co kolem těchto her dosud vzniklo, tak od nynějška patří této dravé evropské společnosti, která si zajišťuje jednu značku za druhou a v přípravě má desítky oznámených i neoznámených projektů.

Singleplayerové RPG Kingdoms of Amalur: Reckoning vyšlo v roce 2012 a zaujalo řadu hráčů i kritiků. Bohužel pro autory se ale nedočkalo potřebného komerčního úspěchu. Paralelně přitom vznikalo také MMORPG Project Copernicus usídlené ve stejném světě. Tento projekt byl přitom ve velmi pokročilé fázi vývoje a podle některých vyjádření stál doslova “10 metrů před dokončením”. V tom ale zkrachovala společnost 38 Studios, která vlastnila práva a byla matkou vývojářského studia Big Huge Games.

Zatím není jasné, co THQ Nordic s právy na Kingdoms of Amalur, případně Project Copernicus plánuje. Pokud se ale podíváme na historii tohoto vydavatele, zjistíme, že si značky nepořizuje jen tak proc nic za nic. Nejprve je většinou uvede na trh v novém vydání a následně začne pracovat na pokračováních. V případě Projectu Copernicus připadá v úvahu dokončit takřka hotovou hru a pokusit se ji uvést na trh.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na