Konzole Xbox One X nakopne herní průmysl, myslí si šéf Ubisoftu

Šéf francouzského vydavatele Ubisoft, Yves Guillemot, se v rozhovoru s magazínem Gamespot rozpovídal o chystané konzoli Microsoftu Xbox One X. Jeho myšlenky se dají shrnout do jedné věty – je přesvědčen o tom, že nové zařízené pomůže růstu herního průmyslu.

Ubisoft s Microsoftem udělal dohodu o titulu Assassin’s Creed: Origins, který bude jedním z počátečních tahounů konzole. Hra podle Guillemota dokáže dobře využívat přednosti nového systému a právě ve vyšším výpočetním výkonu vidí ředitel, zakladatel a v současní době menšinový majitel Ubisoftu největší výhodu Xbox One X.

Místo Kinectu výkon

“Hodně se nám líbí, co dělají. Namísto Kinectu nebo něčeho podobného se soustředí na silnější systém, který umožní ještě lepší ponoření se do her, kvalitnější umělou inteligenci a ve výsledku lepší hry,” říká Yves Guillemot. “Líbí se nám to, protože to znamená, že poroste celý průmysl. Čím lepší nabízí herní zážitky, tím více hráčů je chce prožít. Myslíme si, že to má velký potenciál. Když se za to Microsoft opravdu postaví, může být konzole velmi úspěšná.”

Assassin’s Creed: Origins je jednou z her, které jsou optimalizovány speciálně pro Xbox One X. Běží v dynamickém 4K, využívá Checkerboard-Rendering a podporuje HDR. Konzole se objeví na pultech obchodů 7. listopadu 2017 za cenu 13 490 Kč.

Xbox One X bude podporovat veškeré tituly pro Xbox One a některé z nich k příležitosti uvedení nové konzole obdrží update, který daný titul vybaví například vyšším rozlišením či dalšími grafickými vylepšeními, takže si je majitelé novinky budou moct užít v ještě lepší kvalitě.

Video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na