Intel chystá Coffee Lake jako konkurenci pro Ryzen

Poté, co AMD uvedlo na trh procesory ze sérií Ryzen 7 a Ryzen 5, dostal se Intel také na desktopovém trhu, kterému do té doby dominoval, pod nepříjemný tlak z hlediska ceny i výkonu. Proto pravděpodobně ještě na podzim tohoto roku vyrukuje s novými procesory pod kódovým označením Coffee Lake.

Ve fóru serveru Anandtech se objevily informace ke čtyřem procesorům Coffee Lake. Podle nich bude Intel nadále stavět na socketu LGA 1151 a přinejmenším teoreticky tedy umožňuje využití těchto procesorů v aktuálních základních deskách (po updatu BIOSu).

Čtěte více: Intel už není největším prodejcem čipů

Intel plánuje v sérii uvést dva modely Core i7, stejně jako dva modely Core i5. Nejvýkonnějším modelem je Core i7 8700K se šesti jádry a 12 thready, základním taktem 3,7 GHz a turbo boostem na frekvenci 4,7 GHz. TDP tohoto modelu bude 95 wattů. Slabší Core i7 8700 je taktován na frekvencích 3,2 GHz, respektive 4,6 GHz, bude ale potřebovat pouze 65 wattů. Obě CPU se při zapojení všech šesti jader dostanou v turbo módu na frekvenci 4,3 GHz.

Procesory Core i7 Coffee Lake

Core i5 s vysokým taktem, ale bez HT

V případě Core i5 8600K s taktem 3,6 GHz/4,3 GHz a Core i5 8600 s taktem 2,8 GHz/4 GHz chybí Hyper-Threading a kromě toho má L3 Cache pouze 9 MB místo 12 MB, které si dělí všech šest jader. Modely s označením K budou mít odemčený multiplikátor.

Procesory Core i5 Coffee Lake

Kromě možné kompatibility s existujícími základními deskami bude zajímavá především cenotvorba Coffee Lake.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na