Kultovní česká rubačka Jets’n’Guns dorazí už v pondělí na Switch

Pokud jste fanoušci klasických 2D scrollovacích stříleček, které největší úspěchy slavily převážně v první polovině 90. let, pravděpodobně vaší pozornosti neunikl ani počin českého nezávislého studia Rake in Grass, nesoucí jméno Jets’n’Guns. Tato hra z roku 2004 sklidila uznání po celém světě a i dnes jí lze vnímat jako to nejlepší, co žánr 2D vesmírných akcí může vůbec nabídnout. O tom, že se tvůrcům s tímto titulem podařilo vyplnit mezeru na trhu, která jistě má své komerční opodstatnění, svědčí i skutečnost, že aktuálně pracují na jejím volném pokračování.

Pokud máte zmíněný žánr rádi, dosud jste Jets’n’Guns nehráli, nebo byste si jej jen chtěli zkrátka připomenout a zároveň vlastníte konzoli Nintendo Switch nebo Switch Lite, máme pro vás dobrou zprávu. Lidé z Rake in Grass se po relativně slušném úspěchu, který na této platformě sklidila jejich jiná hra (Rampage Knights) rozhodli, že pro ní vydají i další ze svých úspěšných PC titulů a volba celkem logicky padla právě na Jets’n’Guns.

Pokud Jets’n’Guns neznáte, tak vám jej nyní stručně představíme: jedná se o klasickou 2D střílečku viděnou z boku, ve které hráč ovládá vesmírnou kocábku napříč více než 40 úrovněmi s rostoucí obtížností. Za plnění misí a některých nepovinných úkolů získává finanční obnos, který může dále investovat do vylepšování svého vesmírného korábu, alternativně pak k nákupu zcela nového. Samozřejmostí jsou souboje s bossy a naprosto ujetý sci-fi příběh, parodizující hromadu filmových a literárních klišé.

Když se řekne Jets’n’Guns, nesmí člověk jedním slovem dodat také jméno švédské metalové skupiny Machinae Supremacy, která ke hře připravila soundtrack, jenž se rovněž stal kultovní záležitostí.

Jets’n’Guns pro Switch vychází už 16. prosince.

Jets’n’Guns – Nintendo Switch Trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3.5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr Novák
Host
Petr Novák

Jo..asi zase nainstaluju :))