LawBreakers má ještě méně hráčů než Battleborn. Propadák?

Arénová střílečka LawBreakers si dosud vysloužila převážně pozitivní kritiky a také na Steamu se může pochlubit dobrými ohlasy, které dohromady dávají “velmi pozitivní” výsledek. Opět se ale ukazuje, že to na komerční úspěch stačit nemusí.

V případě počtu hráčů je na tom LawBreakers přesně opačně. V noci po vydání se hra dostala maximálně na 3000 zároveň aktivních hráčů. Pro srovnání se podívejme na Battleborn, který platí za komerční propadák. V den vydání se dostal na 12 000 hráčů. LawBreakers na tom tedy byl čtyřikrát hůře.

Málo nápadité téma?

LawBreakers se tak nedostal ani do Top 100 her na Steamu a oproti betaverzi ztratil 60 % hráčů. To byl navíc jen začátek. Podle GITHYP jsou čísla hry dále ve volném pádu. V úterý bylo průměrně aktivních 300 hráčů s vrcholem v 2700 hráčích.

Hrozí tedy LawBreakers přechod na Free2Play model? Je to dost možné. Již zmíněný Battleborn měl v začátcích mnohem víc hráčů, a přesto skončil jako svého druhu Free2Play.

Přestože je hra tedy podle všeho kvalitní, lze usuzovat, že svým námětem příliš netáhne. Podobné hry jsou si zkrátka až příliš podobné a konkurence v podobě všedrtícího Overwatch je příliš silná.

LawBreakers – launch video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na