Legendární Duna se vrací. V průběhu šesti let vznikne hned trojice her

Legendární Duna se vrací zpět na výsluní. Stejně jako před mnoha lety, kdy podle románu Franka Herberta vznikl film Davida Lynche a následně zajímavé herní tituly, také tentokrát se dočkáme ofenzívy hned na několika frontách. 

Na rok 2020 se chystá uvedení očekávaného snímku Dune od Legendary Pictures, který natáčí věhlasný režisér Dennis Villeneuve. Legendary Pictures pak coby držitel práv na značku podepsal smlouvu s norským vývojářským studiem Funcom, které by mělo v průběhu šesti let trvání smlouvy vydat hned tři tituly na motivy Duny.

Norové zatím poodhalili, že si nenechají ujít příležitost vytvořit online titul s otevřeným světem, s čímž mají ostatně díky svým předchozím titulům, mezi které patří onlinovky Anarchy Online nebo Conan Exiles, bohaté zkušenosti.

Ale vzhledem k tomu, jaké úspěchy svého času slavila strategie Dune 2, bylo by téměř hříchem, kdyby jeden z titulů nenavazoval právě na tuto tradici. I zde se nabízejí vhodné možnosti: na strategie specializované studio Petroglyph aktuálně připravuje pro Funcom RTS Conan Unconquered. Tak proč spolupráci neprodloužit o další zajímavou filmovou adaptaci?

Každopádně jde o skvělé zprávy a nezbývá než se těšit na návrat pouštních červů!

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

10
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Humpen
Host
Humpen
Petr Novák
Host
Petr Novák

Dune 2 byla první hra co jsem v životě na PC hrál když brácha někde sehnal 486ku ještě s černobílým má monitorem. Pecka ke který se stále vracím ať už na PC nebo na tabletu (perfektní port) někdy v počátcích mě puberty mě dokonce Duna 1 přinutila začít se svépomocí učit anglinu. Pokračovalo to Dune 2000 a později Emperor: Battle for Duně. Dunu jsem hltal celé své dospívání. Později, jsem přečetl všechny knihy Duny a nakonec jsem si poslechl celou sérii audioknih v angličtině. Fanatičtí Fremeni, později vzniklý kult Božského Císaře, všechny ty intriky v intrikách, politikaření, genová manipulace (facedanceři)… Číst vice »

petr
Host
petr

heeej chlape. moje první hra byla taky Dune 2. uplně nejlepší hra strategická co kdy vznikla :)) chodil jsem tehdy na střední a neměl žádné peníze a tak jsem musel dlouho spořit abych si jí mohl koupit, tehdy hry byly mastně drahé. pamatuji si jak jsem se slovníkem překládal manual, slovo po slově protože jsem neuměl anglicky ani větu 🙂

Petr Novák
Host
Petr Novák

Jo to byly časy. Slovník už jsem čas od času vytáhnul i u starý SHARPky MZ-800 ještě na kazety. Ale u Duny už to mělo hlubší smysl a hlavně jsem už z toho měl víc rozumu. V podstatě za to že mě i pár mejch kamarádů anglina živila můžu z velké většiny poděkovat PC hrám. Tehdy se nám do ruky taky dostal první Fallout. Sedělo nás pět u jednoho compu a společně jsme se slovnikem luštili dialogy. Strašně rád na ty časy vzpomínám i když mi to taky připomíná že už pomalu stárnu:))

Petr Novák
Host
Petr Novák

Když to po sobě zpětně čtu, tak vidím že bude příště lepší vypnout prediktivní zadávání slov. Některý slova postrádají díky tomu smysl lol.

Spekoun
Host
Spekoun

RIP duna sem zvedavy jak moc to poserou to ze to poserou uz je jiste ale jak moc,…

Ravenor
Host
Ravenor

No zní to zajímavě, na druhou stranu – dle mého názoru – FUncom je sice hodně funny, ale nikdy opravdu dobrou hru nevydal….

Nom_AD
Host
Nom_AD

Jediný, komu bych se zdravým rozumem svěřil DUNU je Blackbird Interactive.

Jakub
Host
Jakub

The spice must flow.

David
Host
David

YES! YES! YES!