Legendární Lord British kdysi vytvořil sérii Ultima. Nyní krachuje, jeho Shroud of the Avatar je propadák

Jak se vlastně daří vývojářskému studiu Portalarium poté, co se zrovna nepovedl start ambiciózního MMORPG? Inu, slavnému vývojáři Richardu Garriotovi, který si říká Lord British, není co závidět. Před nedávnem musel propustit polovinu zaměstnanců a podle všeho ani to finanční situaci firmy nezachránilo.

Producent Shroud of the Avatar, kterým je člověk s dalším známým jménem – Starr Long, hledá pro studio nové kancelářské prostory. Tento krok lze dát do souvislosti s propouštěním, kdy se nyní firma zjevně snaží získat menší a levnější prostory. Jak to jde dohromady se slibem, že propuštění zaměstnanci budou přijati zpět, jakmile se finanční situace firmy zlepší, opravdu nevíme. Pravděpodobně to bylo jen takové nutné “americké” chlácholení.

Autoři už neví, kde získat další peníze

Dalším náznakem špatné finanční situace studia je to, že se navýšil počet takzvaných Telethonů. Jde o živé streamy vývojářů, ve kterých společnost od fanoušků vybírá peníze na svůj provoz. Ovšem poslední dvě seance byly značně neúspěšné, a tak bylo studio nuceno k oznámení dalších telethonů nad plán. Jen těžko lze čekat, že výsledky budou odlišné. Fanoušci jistě pochopí, že situace studia není dobrá a nebudou ji podporovat donekonečna. Nakonec, to ani není jejich úkol. Shroud of the Avatar už získal značnou podporu na Kickstarteru, a pokud autoři nejsou schopni zajistit rentabilní provoz, je tu něco špatně.

Portalarium se navíc nezachovalo k podporovatelům z Kickstarteru zrovna příkladně. Ti už totiž několik let čekají na fyzické odměny za svou podporu. Fanoušci přitom na internetovém obchodu Amazon objevili položku v podobě krabicové verze Shroud of the Avatar, který byl dosud prodáván pouze digitálně. Položka je zatím neaktivní, ale fanoušci už spekulují, že na Amazonu bude k mání právě verze s řadou fyzických bonusů. Ty pochopitelně běžní zákazníci dostanou hned, jakmile si hru objednají, zatímco všichni ti, co hře věřili a podpořili jí roky dopředu, mají nyní pocit, že na ně autoři kašlou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na