Legendární Starflight se dočká nové adaptace, naznačuje Fargo

V roce 1986 tehdy ještě relativně malá společnost Electronic Arts vydala vesmírnou simulaci Starflight, podle mnohých jednu z nejlepších her své doby. Chystá se teď konkurence pro hvězdný Star Citizen?

Starflight byl jednou z prvních sandboxových her vůbec a nabízel obrovskou galaxii plnou planet k poznávání, surovin k těžbě a mimozemských ras, s nimiž bylo možné obchodovat. To vše samozřejmě v grafické provedení, které odpovídalo tehdejší době a nutilo hráče do velké míry zapojit svou fantazii.

Ta už by v době dnešních grafických vymožeností nebyla zapotřebí. A jak se zdá, něco se skutečně děje. O vzrušení v hráčských řadách se postaral Brian Fargo, šéf studia inXile, které je známé tím, že se rádo pouští do remaků starších her.

V diskuzi o aktuálním Hellblade: Senua’s Sacrifice (recenze) a jeho kontroverzní funkci permanentní smrti jeden z uživatelů poznamenal, že takový Starflight byl k hráčům ještě mnohem nekompromisnější. Na to reagoval právě Fargo tweetem “Potřebujeme reboot Starflightu!”.

Na remaku už se pracuje!

Samozřejmě musela následovat otázka, zda Fargo se svým týmem na takovém remaku pracuje. Vývojář odpověděl překvapivě: “Ne my, ale vrabci si šuškají, že na remaku už se pracuje.” A vlastně se není zase tolik čemu divit. Ve světle zájmu o chystaný projekt Star Citizen jiného herního pardála, Chrise Robertse, by nová adaptace Starflightu byla naprosto logickým krokem.

Otázkou zůstává, kdo se jí zhostí. Zda nějaké menší studio typu Fargova inXile, které si vypomůže crowdfundingovou kampaní, tedy penězi od hráčů, nebo některý z velkých molochů. Zde by se nabízelo právě Electronic Arts, kterému Starflight kdysi pomohl do první ligy herního byznysu.

Video pro otrlé – jak se hrál Starflight

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na