Logitech koupil Astro Gaming za téměř 2 miliardy

Švýcarský výrobce periferií, společnost Logitech, koupila konkurenční firmu Astro Gaming, která se proslavila zejména skvělými headsety. Ty jsou už dlouhé roky na trhu opravdu úspěšné. Vyznačují se tím, že jsou kompatibilní s herními konzolemi a většinou také počítači.

Aktuální modely headsetů A10, A40 TR a bezdrátový A50 jsou sice dostupné ve verzích, které jsou určené buď pro Playstation nebo Xbox nebo PC. Všechny varianty jsou ale kompatibilní alespoň s jedním dalším zařízením.

Zdá se, že Logitech nechá značku Astro Gaming nadále žít. V prohlášení obou firem se mluví o spolupráci, navíc je Astro Gaming tak silnou značkou, že by byl Logitech sám proti sobě, kdyby ji zařízl.

Logitech se pravděpodobně bude soustředit se svou G-linií na PC trh a pomocí Astro Gamingu se pomocí ukousnout větší díl koláče konzolového trhu. Už nyní jsou headsety této značky mezi konzolisty velmi rozšířené. Díky produkčním možnostem, logistice a obchodní síti Logitechu budou profitovat také produkty Astro Gaming.

Logitech do akvizice podle vlastního prohlášení investoval vcelku značných 85 milionů dolarů, což jsou necelé dvě miliardy korun.

Fanoušci Astro Gaming se na diskuzních fórech obávají toho, aby firma nemusela pod vlivem nového vlastníka začít děla kompromisy v kvalitě výroby. Zde ale nezbude než vyčkat na další řady výrobků, které snad napoví více.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na