První obrázky nové konzole od Atari

Když Atari oznámilo novou konzoli, bylo to přinejmenším překvapení. Mnozí si dokonce klepali na čelo a divili se, že se firma pouští do dalšího velmi pravděpodobného propadáku.

Od té doby jsme se bohužel nedozvěděli mnoho nového. Nevíme ani, zda Ataribox bude retro konzolí ve stylu NES Mini nebo SNES Mini nebo jde o dlouhodobě novou platformu, kterou chce Atari bojovat na velmi konkurenčním konzolovém trhu. Teď už ale víme alespoň něco navíc. Víme, jak ta věc bude vypadat.

Atari zveřejnilo první projektové obrázky, které prozrazují přinejmenším pár detailů. Zaprvé, žebrovaný povrch přístroje připomíná staré konzole Atari a zadruhé je tahle krabička přinejmenším z hlediska portů docela moderně vybavená. Nechybí HDMI, slot na SD karty, 4 USB porty, síťové připojení atd.

Ataribox má už dokonce vlastní internetovou stránku, kde však zatím najdete pouhý malý oznamovací teaser. Pro mladší ročníky tedy zrekapitulujme, co Atari vlastně je. V 70. a 80. letech byla tato společnost zejména díky vynikající konzoli Atari 2600 jedním z hlavních hráčů na konzolovém trhu.

Jenže pak přišly roky 1983 a 1984 a velký propad videoherního průmyslu ve Spojených státech amerických. Atari se dostalo do potíží a z konzolového trhu ho vytlačilo japonské Nintendo. Atari bylo následně rozděleno na několik segmentů. Odnož Atari SA, která je zodpovědná za Ataribox, vznikla po komplikovaných licenčních přesunech ze zbytků Infogrames a Atari Corporation. Arkádová odnož Atari Games byla na počátku milénia pohlcena mediálním obrem Warner Bros.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na