Lord British sní o 400 000 aktivních hráčích ve Shroud of the Avatar

Jak se říká, je velké umění včas odejít. Někteří ho ovládají, jiní méně. Do druhé skupiny bohužel patří Richard Garriott přezdívaný Lord British. Tento člověk má nepopiratelné zásluhy na (MMO)RPG žánru, který spoluvytvářel svou sérií Ultima. Poté už se mu ale tolik nedařilo. Přesto to zkouší znovu a znovu.

Jeho nejnovějším počinem je chystaný Shroud of the Avatar, k němuž momentálně běží druhá crowdfundingová kampaň. Právě v jejím rámci odpovídal Lord British na dotaz ohledně počtu hráčů, které hra potřebuje, aby mohla stabilně běžet.

Výnosný byznys

Potenciální investorce vysvětlil, že chce dosáhnout přinejmenším 100 000 aktivních hráčů, potom může být ze hry docela stabilní byznys. Momentálně má přitom hráčů 65 000. Pokud by se přitom Shroud of the Avatar dostal až na hranici 200 000 hráčů, byl by to dokonce velmi výnosný podnik.

Richard Garriott ale ve svém snění pokračuje. Poukázal na jiné hry, které jsou duchovními nástupci slavných sérií (zde myslí Ultimu), které dokázaly dosáhnout dokonce na 400 000 aktivních hráčů. Bohužel nejmenuje, které to jsou (byly) a z tohoto příkladu dokonce ani není jasné, zda myslí pouhé prodeje nebo hráče platící pravidelné měsíční poplatky.

Momentální počty hráčů jsou ale poněkud jiné, byť složitě odhadnutelné. Podle Steamcharts hraje Shroud of the Avatar přes Steam maximálně 230 hráčů zároveň. Podle vývojářského studia Portalarium ale hráči používající Steam představují pouhou pětinu populace hry. To by znamenalo, že každý den je ve hře aktivních přibližně 1150 hráčů. I kdybychom to vynásobili počtem dní v měsíci, čímž bychom ale hodně přestřelili, nedostali bychom se ke 100 000, natožpak 400 000 hráčů.

Bezplatný trial

Garriott si však hodně slibuje od oficiálního vydání Shroud of the Avatar, které by se mělo odehrát koncem tohoto roku. Provázet ho má marketingová kampaň, jež by snad mohla přilákat nějaké další hráče.

Momentálně probíhá bezplatný trial, ve kterém si každý může hru až do 26. července osahat. Tuto verzi si můžete stáhnout z oficiálního webu hry.

Video Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na