Lucasfilm odhalil budoucnost Hvězdných válek. Jmenuje se Star Wars: The High Republic

Foto: Star Wars: The High Republic

Tajuplný Project Luminous dostal od společnosti Lucasfilm oficiální název – Star Wars: The High Republic. Od srpna 2020 se fanoušci tohoto univerza mohou těšit na nové knihy pro dospělé, mladistvé a děti, stejně jako komiksy, jež budou vyprávět příběhy ve zbrusu nové éře Hvězdných válek.

Příběhy jsou situované před události ze Star Wars: The Phantom Menace a nebudou se překrývat s aktuálně plánovanými filmy a seriály Lucasfilmu, který je ve stoprocentním vlastnictví společnosti Disney.

Podle tiskové zprávy obdrží producenti a partneři mnohem větší volnost ve vytváření nových dobrodružství s dosud neznámými postavami. Star Wars: The High Republic se bude rozprostírat na ploše několika let a jeho příběhy se budou točit kolem hlavní skupiny hrdinů, jež se bude postupně rozšiřovat. První fáze projektu ponese název “Light of the Jedi” a svůj debut oslaví na chystané akci Star Wars Celebration v Anaheimu.

Star Wars: The High Republic se točí kolem Jediů v podobě, v jaké jsme je chtěli vždy vidět – coby ochránců míru a spravedlnosti. Je to doba plná naděje a optimismu, kdy se Jediové a Galaktická republika nacházejí na svém vrcholu. Ale samozřejmě i v této slavné éře hrozí zlo. Kromě toho se čtenáři dozví, z čeho mají rytíři Jedi strach,” uvedl kreativní ředitel Michael Siglain.

Prvním příběhem nové éry bude kniha Charlese Soula jménem Light of the Jedi, která vyjde 25. srpna. Následovat bude 8. září příběh A Test of Courage od Jurstiny Ireland. Krátce poté – 13. října – se fanoušci mohou těšit na Into the Dark, který má na svědomí Claudia Grey.

Star Wars: The High Republic se může stát také prostorem, ve kterém se budou odvíjet videohry, na něž aktuálně drží exkluzivní licenci společnost Electronic Arts. Tento vydavatel ale k licenci bohužel přistupuje dosti laxně a projekty spíše ruší, než aby připravoval nové. Aktuálně tak podle všeho vzniká jen pokračování úspěšného Star Wars Jedi: Fallen Order.

Star Wars: The High Republic – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na