Mafia 3 měla mít mnohem brutálnější úvod. Nakonec však byl zcenzurován a do hry se nedostal

Přestože Mafia 3 vyšla už v roce 2016, prozradilo vývojářské studio Hangar 13 teprve teď zajímavé tajemství o hře. Autoři se v jednom z rozhovorů rozpovídali o scéně, která se nakonec do hry vůbec nedostala.

Šlo o klip, jenž byl umístěn na úvod celé hry a měl odhalovat více o hlavním hrdinovi, Lincolnu Clayovi. Nakonec však byla scéna škrtnuta, protože měla být až příliš brutální a zodpovědní lidé usoudili, že by to mohlo ohrozit rating Mafie 3.

Scéna byla plánována jako úvod do celého dění. Objasňovala důvod, proč hlavní hrdina zmizel do Vietnamu. Nakonec ale autoři došli k tomu, že je příliš vytržená z kontextu, a protože byla zároveň brutální, obávali se, že by na hru mohla strhnout negativní PR.

Mafia 3 vyšla v roce 2016, a přestože nesklidila příliš pozitivní recenze, prodávala se docela dobře. Ovšem čtvrtý díl, jenž se měl odehrávat v Las Vegas, byl zatím uložen k ledu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na