Mafia 3 byla komerčním úspěchem. Její autoři přesto dostávají výpovědi

Mafia 3 dokázala za čtyři měsíce od vydání v říjnu 2016 prodat pět milionů kopií a od té doby jistě nějaký ten milion přidala. Lze tak mluvit o komerčním úspěchu hry, která má kořeny v České republice, ale jejíž třetí díl vznikal už v americkém vývojářském studiu Hangar 13. Dalo by se proto očekávat, že autoři dostanou ve stávajícím složení důvěru do dalších projektů. Podle všeho se tak nestalo a studio zasáhla velká vlna propouštění.

Společnost 2K potvrzuje propouštění ve studiu Hangar 13. Tento krok je nutný k tomu, aby zdroje týmu byly nastaveny tak, aby zajistily splnění dlouhodobých plánů. Tato propouštění nezabrání v dokončení již rozdělaných projektů. Podobné záležitosti nikdy nebereme na lehkou váhu a poskytujeme dotyčným kolegům podporu a hledáme s nimi alternativní cesty, jak je uplatnit v rámci našeho koncernu,” uvedla společnost Take Two, které Hanger 13 patří, v tiskové zprávě.

Vývojářské studio Hangar 13 přitom v loňském roce najímalo další lidi a spekulovalo se o tom, že pracuje na Mafii 4 s výraznými online prvky. Aktuální zprávy napovídají tomu, že byl projekt zřejmě přepracován, případně zrušen.

Mohlo by vás zajímat

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

7 Komentáře zapnuto "Mafia 3 byla komerčním úspěchem. Její autoři přesto dostávají výpovědi"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Matt
Host

Komerční úspěch neznamená celkový úspěch. Jako taková ta hra nestála za moc a jenom se vezla na hypu předchozích dvou dílů. Případná Mafia IV by měla velký problém něco takového zopakovat.

Mech
Host

Na Metacritic má Mafia III skóre 68 a uživatelský hodnocení pouhých 5.2/10, to se za úspěch považovat nedá.

Jakub
Host

Vážení, prvně si zjistěte, co znamená sousloví “komerční úspěch”, než se tu tak uboze začnete navážet do autora. Ubožáci.

Lojzík
Host

Zase Fáral, to je fakt hovado. Mafie 3 úspěch, Ty seš fakt blb, hned mě smaž šašku, nehorázný kdo všechno může psát a nechat si za to platit.

OldCar
Host

Chtelo by to,aby nekdo navazal prime pokracovani na prvni dil ze stejneho obdobi a stejnem stylu.Kazdy ma Mafii spojenou s tricatymi az padesatymi lety.Jak ve hre tak v realu.A udelat dil z konce sedesatych let a jeste s negrem v hlavni roly,to mohl vymyslet jen totalni idiot. A povazovat trojku za uspech,to muze leda zas jen nejake dalsi multikulty hovado,ktere chce prevracet dejiny.

N-Gin
Host

Mafia 3 byla sračka, diametrálně odlišná od jedničky.

Petr
Host

Nejlepší vtip týdne.

TOPlist