Autoři Kingdom Come: Deliverance naslouchají hráčům. Změní systém ukládání pozic a otevírání zámků

Foto: Kingdom Come: Deliverance

Vývojářské studio Warhorse chtělo v podobě Kingdom Come: Deliverance zprostředkovat co možná nejvěrnější obrázek středověkého života. Podle ohlasů hráčů se jim to zjevně povedlo. Pro mnoho z nich je ale přeci jen příliš obtížná.

Nejvíce si hráči, a naše recenze nebyla výjimkou, stěžují na problematický systém ukládání, který vede k častému opakování poměrně dlouhých úseků hry. Ta totiž umožňuje ukládat pouze, když navštívíte hostinec a ulehnete do postele. To z logiky věci není možné vždy a mnozí hráči jsou z obtížnosti hry, kterou není možné nastavit, natolik vystresovaní, že vždy, když provedou nějakou akci, běží si lehnout do postele, což zážitek z Kingdom Come: Deliverance dosti snižuje. Také tajné otevírání zámků považuje řada hráčů za obtížné nebo lépe řečeno nepřesné.

Autoři připomínkám hráčů evidentně naslouchají, protože hlavní designér Daniel Vávra už v těchto dvou záležitostech přislíbil změny. Ty by mohly přijít už v příštích týdnech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

14
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David
Host
David

Osobně si myslím, že nejlepší krok by byl udělat klasický výběr obtížnosti. Od zjednodušené k realistické a pak už by bylo na každém jak bude hrát.

Karloss
Host
Karloss

Myslím, že do hry z českého prostředí by se čeština hodila, také v Mafii I český dabing posunul hru o nějaký stupeň nahoru.

mámtovpiči
Host
mámtovpiči

Zámky jsou v pohodě, na ukládání existuje mod na Nexusmods, staci stahnout a vlozit do slozky s hrou (viz. popis k modu).

Petr
Host
Petr

Otevírání zámků naprosto v pohodě, ukládání hry taky. Tohle přesně ze hry dělá výjimku tak proč to měnit.

Pjotr
Host
Pjotr

Protože hru hrajou i děti ….asi …jinak si to taky nedokážu vysvětlit

Ondra
Host
Ondra

A kolik je tobě, že máš takový vysvětlení? Hraju RPG už nějakou řadu let, ale musím říct, že tady to ukládání mi to přišlo otravný. Zvlášť když to často neuloží ani po vyspání atd. Rád si uložím hru třeba před těžkým bojem, mám rodinu a nemám tolik času po prohraným boji k němu místo loadingu ještě 5 min běžět, třeba 5x.

Hellequin
Host
Hellequin

Nechci se vás dotknout, ale na to existuje Sejvovice… Já nosím u sebe 4-6 kousků a před bojem si to uložím v klidu. Výroba je tako jednoduchá a hlavně zábavná. Ukládání vyspáním funguje pouze tehdy když je to vaše postel. A právě tím, že se to nedá furt ukládat a načítat je ta hra skvělá, protože si musíte dávat pozor musíte poslouchat rozhovory a vhodně odpovídat. Před bojem se musíte připravit, jedy, prozkoumat okolí atd… O tom je ta hra, že nevlítnete všude jak blázen a nezačnete klikat na levé a všechny umlátíte. Neustálé ukládání tu hru zničí. Navíc pokud… Číst vice »

Mer
Host
Mer

Co to mají haranti co hrát, hra má rating 18+

Arthur
Host
Arthur

Taky nechápu, co je na tom tak těžkýho. Vždyť udělat si v alchymii Sejvovici nemůže být jednoušší. No i když, pro dnešní “hráče” je to asi strašnej problém. Lockpicking to stejný, stačí trénovat na nejlehčích zámcích, dát pár perků a je to jednoduchý…

Vendis
Host
Vendis

Ale jinak skvělá hra. Díky za ni.

Vendis
Host
Vendis

Super. Otevírání zámků je opravdu otřesný. Už se ani nesnažím něco odemknout. 🙂

Piros
Host
Piros

Hlavně dejte CZ dabing do CZ hry + opravit bugy ! Jinak je to nehistorické a takový WTF dojem.

Honza
Host
Honza

Dabing by sice byl fajn, ale to by stálo strašný množství času a peněz. Pokud vím tak ve hře je obří množství dialogů, takže to určitě bude nesrovnatelně těžší než nadabovat film. Nevim kolik lidí si to v ČR koupilo či koupí, ale určitě to bude jen malá menšina všech lidí co to budou celosvětově hrát. K dialogům sou české titulky a ke všemu české texty, takže i neangličtinář by neměl mít problém. Navíc i kdyby to bylo česky, tak by to stejně nebylo úplně přesný protože staročeština je jiná než současná čeština. Ta čeština by prostě stála moc a… Číst vice »

Xeen
Host
Xeen

Věřím, že pokud se v Česku prodá půl milionu kopií, tak se dabing zaplatí. Pro 100 tis (z nichž dvou třetinám včetně mně je CZ dabing ukradenej) se ale fakt nevyplatí to dabovat.