Fanoušek podpořil vývoj Star Citizen 100 tisíci. Teď se však obává, že se nedožije vydání a peníze vymáhá zpět soudní cestou

Vesmírný simulátor Star Citizen je hrou, která vzniká jen díky příspěvkům fanoušků. Dokonce jde o nejúspěšnější crowdfundingový projekt všech dob, když se mu k dnešnímu dni podařilo vybrat přes 190 milionů dolarů, tedy přibližně 4,2 miliardy korun.

V minulých letech hru ze svých soukromých prostředků podporoval také fanoušek, který si říká “firefly212”. Vycházel přitom z toho, že hra vyjde v relativně normálním termínu. Jenže jak se vývojářskému studiu Cloud Imperium Games dařilo vybírat více a více peněz na vývoj, projekt Star Citizen neustále rostl a vydání se oddalovalo. I dnes je možné říct, že je stále v nedohlednu.

Dotyčnému fanouškovi došla s autory trpělivost, a to především proto, že trpí roztroušenou sklerózou. Podle vlastního vyjádření se obává toho, že se vydání nedožije nebo už nebude v takovém zdravotním stavu, aby mohl Star Citizen hrát. Proto vývojáře požádal o refundaci vložených prostředků.

Cloud Imperium Games však tuto žádost odmítlo, protože se pravděpodobně obávalo precedentu, kdy by muselo vracet prostředky dalším hráčům. Fanoušek se nicméně nenechal odradit a rozhodl se o peníze soudit. U první instance neuspěl, protože ta dala za pravdu autorům. Celý případ ale získal značnou mediální pozornost, která pro tvůrce kolem hlavního vizionáře Chrise Robertse nevyznívá úplně pozitivně.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

njn hyeny 🙂

Radim
Host
Radim

Chris Roberts. Kdysi byl i zázrak to,že vyšel Freelancer z jeho produkce.