Marketingová katastrofa. EA absolutně nezvládlo uvedení Star Wars: Battlefront 2

Právě vycházející multiplayerová akce Star Wars: Battlefront 2 čelí už nějakou dobu kritice hráčů kvůli implementovaným mikrotransakcím. Těsně před vydáním vyšlo najevo, že abyste si mohli zahrát za některé ze známých postav, budete muset do hry investovat 40 hodin čistého herního času. Nebo znovu zaplatit.

To hráče doslova rozzuřilo, protože se domnívají, že takové bariéry byly zavedeny právě proto, aby byli motivování k zaplacení. Společnost EA se ke kritice na fóru Reddit pokusila zaujmout stanovisko. To se však absolutně nesetkalo s pochopením a sklidilo během 24 hodin neuvěřitelných 278 000 negativních hlasů. Dosavadní rekordman to přitom dotáhl na pouhých 24 000 hlasů. Někteří ze zaměstnanců EA na Twitteru dokonce uvedli, že jim anonymové posílají nadávky nebo dokonce výhrůžky smrtí.

Hráči zvítězili

Electronic Arts ve výsledku nezbylo nic jiného než přenastavit pravidla Star Wars: Battlefront 2. Postavy jako je Darth Vader nebo Luke Skywalker tak nebudou stát 60 000 kreditů, ale pouhých 15 000 kreditů. Hráči se tak k nim dostanou o poznání dříve – v herní měně jde o zlevnění o 75 %.

Obávám se však, že šrámy na pověsti Star Wars: Battlefront 2 už jsou takové, že bude jen velmi těžké je znovu přelakovat a nabízet hru s čistým štítem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
StriderCZ
Host
StriderCZ

Nejsmutnější bylo, když jsem v některých stránkách věnovaným hrám četl články s nadpisem typu: EA naslouchá hráčům ….
Přitom je to pořád o tom samém, firmy se snaží posouvat hranici mezi, co ještě sneseme a nedrží se hesla (mého kamaráda): Jez ale nemlaskej…

Já
Host

Těžký Pay 2 Win v multiplayeru ….děcka to stejně koupí .EA zase nahrabe miliardy a copy+paste příští rok…Už par let nekupuju tyhle AAA(davno tak CCC) sračky ..(Star Citizen,Banerlord ftw 🙂 )

Já
Host
Petr Novák
Host
Petr Novák

Tyhle lidi se prostě nepoučí, furt se budou tvářit jak je vše OK přitom se budou svoje hráče snažit ojeb.t na každým kroku. A pak jsou strašně překvapený co na to ti hráči.. Je děsně smutný co se s herní scénou za poslední roky stalo. Kdysy jsem byl strašně nadšenej z novinky kteoru vývojáři zavedli. Říkalo se jí Datadisk – ten do hry většinou přidával mrtě novýho obsahu, celou novou kampaň apod. a bylo to za rozumnej peníz a byla to paráda. Pak přišli kravaťáci který o hrách a hráčích věděli kulový a začli nám hráčům diktovat, co se nám… Číst vice »

None
Host
None

Krásně řečeno. Doba demoverzí a datadisků..kde ty časy jsou? Pamatuju, když jsem si kupoval herní časopisy které už snad ani dnes nikdo nezná(Excalibur, Gamestar, Game4you)kvůli plným hrám. Mělo to nepopsatelné kouzlo. Jsem už asi starej…

Petr Novák
Host
Petr Novák

Jo taky na tyhle časy čím dál víc vzpomínám (sakra asi klepe na dveře krize středního věku lol). Jinak ve svém komentáři výše jsem se sice vztekal a prostě jsem napsal negatvní komentář na praktiky EA(Electronic Assholes). jenže ve finále jsou EA negativní komentáře ukradený. Podstatný pro ně jsou jen výstupní data z celé situace. Např. Hráč který si koupí jejich hru, hraje jí ale neinvestuje do ní další peníze, jim spadne do škatulky: “Toleruje mikro-transakce” a pojedou podle stejnýho, nebo ještě víc svinskýho modelu dál. A nejsmutnější na tom je, že to spoustě lidí nevadí. Klidně si koupí za… Číst vice »