Letos vyšlo 6000 her. Více než za roky 2003 až 2015 dohromady

Digitální distribuční platforma Steam jde stále vstříc velmi kontroverznímu rekordu. Letos už na ní vyšlo více než 6000 her a dokonce roku ještě několik týdnů zbývá.

Ale i kdyby ne, už toto číslo je jako z jiného světa. Pro srovnání – je to více, než kolik se vydalo her za celé období let 2003 až 2015.

Počet vydaných her na Steamu začal rychle stoupat, co společnost Valve v roce 2012 zavedla Steam Greenlight a v roce 2013 Steam Early access. Doslova exploze vydaných her však nastala až v roce 2016 se spuštěním programu Steam Direct. O té doby může na Steamu hru vydat doslova každý, kdo zaplatí nízkou částku ve výši 100 dolarů.

Neexistující kontrola kvality

Bohužel se nezdá, že by se tímto krokem zvýšil počet kvalitních her. Naopak obrovsky narostl odpad, kterým se hráči musí brodit a na jehož zdánlivá lákadla mohou skočit. Mnozí tak volají po tom, aby se na Steamu opět zavedly přísnější kontroly a aby nebylo možné publikovat kde co.

Steam je dominantní distribuční platformou, takže lze vycházet z toho, že dnes pokrývá v podstatě celé spektrum komerčních her.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
njn
Host
njn

Jsem zvědav, kdy se bude konečně psát o tom, že v hrách jsou tzv. škodlivé „easter eggy“, které skrývají malware typu Bitcoin mining a pod. Takové indie hry pod Steamem jsou na to vyloženě dělané. Nebo na to ještě nikdo nepřišel?

Petr Novák
Host
Petr Novák

Ještě by to chtělo tu statistiku rozdělit na to, kolik těch her je aspoň průměrně dobrejch a kolik z nich je nehratelnej odpad nebo podvod.