Microsoft s cenou Xbox Series X prý pozitivně překvapí. Základní model by mohl stát kolem 5 tisíc

Foto: Xbox Series X

Microsoft dosud neodhalil prodejní cenu své chystané herní konzole Xbox Series X. Společnost podle všeho čeká, s čím se vytasí Sony v případě svého Playstation 5 a svou reakci tomu přizpůsobí. Jeden ze spolehlivých insiderů, který si říká eastmen, a který dopředu prozradil řadu jiných tajemství, však celou věc upřesňuje.

Naposledy jsem slyšel, že Microsoft je u Xbox Series X připraven na cenu 400 dolarů. Nejsem si jistý, jaká bude konečná cena. Ale myslím, že pokud Sony vytáhne cenovku $ 500 / $ 600, bude Microsoft připraven nastoupit na cenách $ 200 / $ 400 / $ 500,” říká eastmen.

Možná si teď říkáte, že v první ceně, tedy 200 dolarech (necelých 5 tisíc korun), bude nějaká chyba. Je to sice spekulace, ale nemusí být zase tak daleko od pravdy. Microsoft totiž zřejmě chystá uvedení plně digitálního modelu nového Xboxu, který vzniká pod kódovým označením Lockheart a o kterém se mluvilo už dříve. Má být menší a vystačit si bez mechaniky. V ceně tu chce být Microsoft velmi agresivní a může tak jít až na polovinu ceny základního modelu.

Čtěte také: Playstation 5 konečně odhaleno. Výrazný design budí kontroverze

Plně digitální verze Xboxu totiž pro Microsoft přináší řadu vedlejších výhod. “MS dokáže vyrovnat ztráty tím, že dosáhne vyššího podílu na herních prodejích a udá více předplatných,” vysvětluje eastmen. Na digitální verzi totiž bude možné nakupovat pouze prostřednictvím Microsoft Storu, kdy se firma o peníze nebude muset dělit s obchodníky a zároveň zamezí bazarovým prodejům. “Ceny ale budou záviset na tom, co udělá Sony. Microsoft nebude muset být tak cenově agresivní, pokud bude Playstation 5 drahé.

Xbox Series S, jak se má jmenovat digitální verze nového zařízení, by měl být představen v červenci v rámci eventu Microsoftu, kde představí své služby a herní portfolio. Podle insidera bude tato show velkolepá a měla by zastínit veškerou konkurenci.

Eastmen se domnívá, že Microsoft do pár let bude tím, čím je Netflix pro filmy a seriály. A právě v tom by mu měl pomoct Xbox Series X, který bude svým způsobem hlavní platformou pro konzumaci atraktivního předplatného Xbox Game Pass.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 8 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Fnuk
Host
Fnuk

To by bylo moc fajn. Měl jsem v úmyslu koupit Xbox pak když PS napsal cenu tak jsem uvažoval zas nad PS a teď zase nad xboxem ale jestli na to budu mít tak vezmu oboje jelikož i teď mám ps4 Pro i Xbox one X a momentálně jsem víc spokojen s Xboxem až na to jeho pitomé Nat připojení.

petr.ix
Host
petr.ix

xbox to myslí zřejmě opravdu vážně (zatím jsou to samozřejmě jen spekulace), pokud by šel s cenou ještě níž, koupil bych si obě konzole a díval bych se jaké hry jsou dostupné na všech platformách (rozuměj xbox), a které hry chci opravdu hrát (rozuměj ps5). nízká cena dává celkem smysl, když současnou generaci chce microsoft držet při životě ještě dva roky a jim přizpůsobovat hry