Microsoft začal sypat do Xboxu peníze ve velkém. Ale pomůže to?

Společnost Microsoft ráda opakovala mantru, že bude ve větší míře investovat do her pro svou poněkud pokulhávající konzoli Xbox One. Vše však v podstatě zůstávalo při starém a exkluzivních titulů pro toto zařízení vznikalo a vzniká minimum.

Z nejnovější finanční zprávy Microsoftu však vyplývá, že už nejde jen o slova, ale do herní divize skutečně teče výrazně více prostředků než dříve. Operativní náklady celého softwarového gigantu vzrostly o 5 %, a to právě díky navýšeným investicím do sektorů “her, vyhledávání a výzkumu umělé inteligence”. Přitom v gigantickém rozpočtu Microsoftu znamená zvýšení byť o jedno procent miliardové náklady.

Microsoftu se v herní oblasti v poslední době také více daří. Obrat herní divize vzrostl o 18 %, což mají na svědomí především lepší prodeje her. Počet uživatelů Xbox Live stoupl na 59 milionů.

Herní vývoj má pochopitelně jistou setrvačnost, a pokud Microsoft začal investovat pozdě, chvíli potrvá, než se na trh dostanou plody tohoto kroku. V tomto ohledu očekáváme od této společnosti na červnovém veletrhu E3 zajímavé novinky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na