Microsoftu zablokovaly britské úřady akvizici společnosti Activision Blizzard

Foto: Microsoft

Největší akvizice v dějinách videoherního průmyslu narazila na první problém. Stopku tomu udělili britské úřady, respektive úřad pro hospodářskou soutěž (CMA). Nikoliv však proto, že by Microsoft získal nekalou výhodu nad konkurencí na poli vývoje a prodeje videoher, ale kvůli cloudovému hraní, kde má již nyní výraznou dominanci.

CMA uvádí, že by touto akvizicí získal naprostou dominanci trhu, což by vedlo k tomu, že v tomto segmentu by bylo takřka nemožné pro nové subjekty vstoupit do světa cloudového hraní a tím zabránit případným novým inovativním projektům a nynější konkurence by neměla již žádnou možnost, jak proti tomuto gigantovi bojovat. Dále by to mohlo vést k vyšším cenám a menším možnostem výběru pro uživatele.

Microsoft se samozřejmě bude odvolávat k tribunálu, takže to ještě není konečný verdikt. Akvizici zatím schválili úřady v Jihoamerických zemích a Japonsku. Na vyjádření se čeká u Evropské unie a amerických úřadů, kde probíhá i soudní řízení. I když se u britských úřadů Microsoft odvolá, tak to může být popud pro tyto dva velké trhy, také udělit stopku. Na konečné rozuzlení si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na