Mobilní hra Fortnite vydělala za tři týdny 300 milionů. Stane se nejvýdělečnější aplikací všech dob?

Fortnite: Battle Royale potvrzuje svou pověst coby tiskárny na peníze. Na počítačích a konzolích tato akce vydělává miliardy měsíčně a teď toto kouzlo přenesla také na mobilní platformy. Fortnite Mobile se za první tři týdny od uvedení aplikace pro operační systém iOS podařilo vydělat 15 milionů dolarů, tedy přibližně 300 milionů korun.

V tomto případě je navíc třeba zohlednit fakt, že teprve poslední týden byla mobilní verze Fortnite k mání pro všechny zájemce. Předtím bylo zapotřebí pozvánky. Opravdu velké peníze tak titul začal generovat až v těchto sedmi dnech – o to je výsledek úctyhodnější. I tak se Fortnite Mobile stalo jednou z komerčně nejúspěšnějších aplikací všech dob.

Na grafu vidíte útraty hráčů ve Fortnite Mobile za každý den (v dolarech). Těsně před a po ukončení fáze “na pozvání” příjmy prudce vystřelily a dále stoupají.

Vzhledem k tomu, že počty hráčů rychle stoupají a to samé platí o jejich útratách v aplikaci prostřednictvím mikrotransakcí, budou příjmy hry nadále stoupat. Pokud vezmeme v potaz, že hra se stala nejstahovanější aplikací ve 47 zemích světa, můžeme snadno dojít k závěru, že může atakovat pozici vůbec nejvýdělečnější aplikace.

To vše zatím platí pouze pro operační systém iOS od Applu. Epic Games však horečně pracuje také na verzi pro operační systém Android. Jak známo, ten používá ještě mnohem více uživatelů a dosud neoslovená cílová skupina je zde více než dvojnásobná. Opravdový zlatý déšť tedy teprve přijde.

Graf ukazuje útraty hráčů v nejúspěšnějších mobilních hrách za poslední týden. Fortnite Battle Royale: Mobile jasně vede.
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na