Možná nejhorší hru všech dob v Malajsii zakázali a shodili kvůli ní Steam

Fight of Gods je bojová hra poněkud jiného ražení, než na jaké jsme zvyklí. Síly si v ní nepoměřuje nikdo menší než bohové a proroci. Nedávno jsme o hře psali jako o kandidátovi na nejhorší hru všech dob.

Jak se zdá, na Fight of Gods si posvítili také v Malajsii, kde vyvolala značné diskuze. Celá věc došla tak daleko, že malajské úřady na nějakou dobu zcela vypnuli platformu pro digitální distribuci her Steam, přes kterou bylo možné hru koupit.

Ohrožovala harmonii a jednotu

Podle malajského magazínu The Sun úřady následně Steam kontaktovali a požádali ho, aby Fight of Gods z nabídky titulů odebral. Tato hra prý představuje nebezpečí pro “harmonii a jednotu” rozdílných náboženských skupin země. “Malajci respektují všechny kulturní a náboženské směry a prodej či šíření pomlouvačných a necitlivých her musí být okamžitě zastaven,” stojí v prohlášení malajské komise pro komunikaci a multimédia.

Momentálně je Steam v Malajsii opět dostupný, ale Fight of Gods už si na něm nepořídíte. Možná by stálo za úvahu, zda podobné opatření nepodniknout také v dalších zemích, kde se hra nadále prodává a mohla by způsobit i jiné újmy.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na