Mutant Year Zero bude absurdní tahovkou se zmutovanými divokými prasaty. Hratelnost se nese ve stylu XCOMu

Společnost Funcom oznámila nový titul Mutant Year Zero: Road to Eden, na kterém pracuje vývojářské studio The Bearded Ladies. Poněkud absurdní variace na slavný XCOM se představuje v produkčně hodnotném renderovaném traileru, který napovídá, že bychom tuto hru neměli brát na lehkou váhu.

Mutant Year Zero: Road to Eden se ze všeho nejvíce opírá o tahové taktické bitvy ve stylu XCOMu, které však doplňuje o další zajímavé herní elementy: prozkoumávání v reálném čase, stealth prvky a samozřejmě – zmutovaná divoká prasata.

Jak už název hry napovídá, po globální atomové válce vládnou světu mutanti a lidstvo je vymazáno. Hráč se chopí hrdinského tria Duxe, Bormina a Selmy, kteří v ruinách starého světa pátrají po tajemném útočišti Edenu.

Každý ze tří mutantů nabízí různé schopnosti. Mutantka Selma může proměnit svou kůži v kámen, divoké prase Bormin je obzvlášť účinným bojovníkem na blízko a kachna Dux se dokáže pohybovat velmi tiše. Postupem času hrdinové odemykají nové schopnosti (mutace) a pracují se stále lepšími zbraněmi a vybavením.

Mutant Year Zero: Road to Eden má vyjít ještě v roce 2018, a to na PC, Xbox One a Playstation 4. Po grafické stránce vypadá hra překvapivě realisticky a detailně. Zdá se tedy, že půjde o velký a ambiciózní kousek.

Mutant Year Zero: Road to Eden – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na