Jedno z nejlepších japonských RPG Chrono Trigger je na Steamu. Hodnocení jsou bohužel děsivá

Dobré zprávy bohužel často doprovázejí ty špatné. Ale zůstaňme na chvilku u toho pozitivního: jedno z nejlepších japonských RPG všech dob, Chrono Trigger, totiž nečekaně vyšlo na Steamu a mohou si ho tak zahrát i hráči vlastníci pouze počítač.

Tato klasika se objevila v roce 1995 na herní konzoli SNES a od té doby získala hned celou řadu portů. Ten pro PC je posledním z nich a umožňuje titul pořídit za zdánlivě slušných 15 euro.

Špatné rozhraní a kostrbaté ovládání

Bohužel to, co dostanete, neodpovídá ani této nízké částce. Hráči, kteří si Chrono Trigger na Steamu koupili, hovoří v drtivé většině o špatném portu mobilní verze hry. Pouhých 35 % hodnotících se o hře vyjádřilo kladně, což je u podobné klasiky více než podezřelé.

Špatné je především uživatelské rozhraní, velikost písma, grafické chyby a kostrbaté ovládání. Ve výsledku se tak hraní podobá spíše středověké tortuře.

Společnost Square Enix vydáním Chrono Trigger pro PC sleduje mustr, který v minulosti praktikovala už několikrát. Své RPG klasiky nejprve uvede v mobilní verzi pro operační systémy Android a iOS a následně potom na Steamu. V případě her jako Final Fantasy 3, 4 a 9 to klaplo dobře, ale portům Final Fantasy 5 a právě Chrono Trigger chybí potřebná optimalizace.

Alternativa tu je

Pokud byste Chrono Trigger přeci jen chtěli vyzkoušet, čeká na vás dobrodružství hrdiny Chrona, který s charismatickou skupinou cestuje časem a zažívá zcela praštěný, ale ve výsledku inteligentně postavený svět plný nezapomenutelných hrdinů.

Chrono Trigger ne nadarmo končívá poměrně vysoko v nejrůznějších žebříčcích nejlepších her všech dob. Pokud byste si ho chtěli vyzkoušet a nemáte náladu na zmršený PC port a chytré mobily používáte raději k telefonování, můžete vyzkoušet už vcelku zaprášenou, ale stále dobrou verzi pro Nintendo DS, která funguje také na Nintendu 3DS. Zahraniční obchody jí ale bohužel stále prodávají za plnou cenu.

Chrono Trigger – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na