Jedno z nejlepších japonských RPG Chrono Trigger je na Steamu. Hodnocení jsou bohužel děsivá

Dobré zprávy bohužel často doprovázejí ty špatné. Ale zůstaňme na chvilku u toho pozitivního: jedno z nejlepších japonských RPG všech dob, Chrono Trigger, totiž nečekaně vyšlo na Steamu a mohou si ho tak zahrát i hráči vlastníci pouze počítač.

Tato klasika se objevila v roce 1995 na herní konzoli SNES a od té doby získala hned celou řadu portů. Ten pro PC je posledním z nich a umožňuje titul pořídit za zdánlivě slušných 15 euro.

Špatné rozhraní a kostrbaté ovládání

Bohužel to, co dostanete, neodpovídá ani této nízké částce. Hráči, kteří si Chrono Trigger na Steamu koupili, hovoří v drtivé většině o špatném portu mobilní verze hry. Pouhých 35 % hodnotících se o hře vyjádřilo kladně, což je u podobné klasiky více než podezřelé.

Špatné je především uživatelské rozhraní, velikost písma, grafické chyby a kostrbaté ovládání. Ve výsledku se tak hraní podobá spíše středověké tortuře.

Společnost Square Enix vydáním Chrono Trigger pro PC sleduje mustr, který v minulosti praktikovala už několikrát. Své RPG klasiky nejprve uvede v mobilní verzi pro operační systémy Android a iOS a následně potom na Steamu. V případě her jako Final Fantasy 3, 4 a 9 to klaplo dobře, ale portům Final Fantasy 5 a právě Chrono Trigger chybí potřebná optimalizace.

Alternativa tu je

Pokud byste Chrono Trigger přeci jen chtěli vyzkoušet, čeká na vás dobrodružství hrdiny Chrona, který s charismatickou skupinou cestuje časem a zažívá zcela praštěný, ale ve výsledku inteligentně postavený svět plný nezapomenutelných hrdinů.

Chrono Trigger ne nadarmo končívá poměrně vysoko v nejrůznějších žebříčcích nejlepších her všech dob. Pokud byste si ho chtěli vyzkoušet a nemáte náladu na zmršený PC port a chytré mobily používáte raději k telefonování, můžete vyzkoušet už vcelku zaprášenou, ale stále dobrou verzi pro Nintendo DS, která funguje také na Nintendu 3DS. Zahraniční obchody jí ale bohužel stále prodávají za plnou cenu.

Mohlo by vás zajímat

Chrono Trigger – trailer

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na
TOPlist