Need for Speed Heat oficiálně odhaleno. Je důvod se těšit?

Série Need for Speed se po roční odmlce opět vrací na obrazovky počítačů a konzolí. Nový díl, nesoucí podtitul Heat, jehož odhalení jsme se dočkali právě dnes, sází na osvědčenou a pro sérii typickou hratelnost. Znovu se tak budeme prohánět v celé řadě sportovních automobilů slavných výrobců nočním městem a při tom rebelsky provokovat policii. Dočkáme se však i několika menších změn.

Největší novinkou, na níž autoři Need for Speed Heat bezpochyby hodně sázejí, má být skutečnost, že všechny závody ve hře se nebudou odehrávat pouze pod rouškou tmy a v ulicích rozsáhlého města Palm City. Podobně jako v dnes již polozapomenutém Need for Speed ProStreet se zde budeme moci účastnit v průběhu dne také legálních závodů, v nichž bude možné vydělat ještě více peněz na tuning vozu. Ten by měl být komplexnější a obsáhlejší než kdy dříve, podrobnosti o něm však zatím neznáme. Snad dopadne lépe než přihlouplý systém sbírání kartiček, který představil zatím poslední vydaný díl série Payback. Máme však trochu obavy, viz níže.

Stejně jako ve většině novějších dílů i Heat bude obsahovat filmově vyprávěný příběh. O jeho kvalitách si však neděláme vůbec žádné iluze a doufáme, že se na něj hra nebude zbytečně soustředit více než na kvalitu zážitku ze samotného hraní.

EA již nyní spustilo možnost předobjednání hry a to ve standardní i deluxe edici. Pokud se rozhodnote připlatit si a zakoupit druhou zmíněnou, dostanete jako bonus BMW i8 Coupe, Mercedes C63 AMG Coupe a Chevrolet Corvette Grand Sport. Kromě toho rovněž budete při hraní získávat více reputace a peněz…že by se mikrotransakcemi zkažená hratelnost z Need for Speed Payback vrátila?

Více informací o Need for Speed Heat se jistě dozvíme příští týden na Gamescomu. Vydání hry je naplánováno už na 8. listopadu, uživatelé s aktivním účtem EA Access si jí však budou moci vyzkoušet již o tři dny dříve.

Need for Speed Heat – První Trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na