Nejkrásnější stromy ve hře. Podívejte se video z upraveného Skyrimu

Jednomu z hráčů oblíbené hry The Elder Scrolls V: Skyrim nepřišla tamní flóra dostatečně živá a autentická. A protože je zároveň nadšeným fotografem a modderem v jedné osobě, rozhodl se zjednat nápravu.

Výsledkem je mod Every Tree Different (“každý strom jiný”), kdy jsou všechny stromy ve hře opatřeny texturou z pravé fotografie. Tato technika, tedy využívání realistických textur ve vysokém rozlišení ve hrách, se jmenuje fotogrametrie a přišla ke slovu například ve hrách Star Wars Battlefront nebo The Vanishing of Ethan Carter.

Stromy z finských lesů

“Všechny stromy ve hře vypadaly tak nějak stejně, což rušilo můj zážitek,” říká tvůrce projektu pod přezdívkou L3st4T. “Mou vášní je fotografování, a tak jsem se vydal do finských lesů a nafotil kmeny stromů. Severské stromy do Skyrimu totiž skvěle pasují.”

Těšit se tak můžete na stromy s autentickými texturami v rozlišení 4K. Tvůrce už ale pracuje i na variantě v rozlišení 2K, která by měla být ohleduplnější ke slabším počítačům. Mod Every Tree Different každopádně The Elder Scrolls V: Skyrim přidává na detailu a činí ho uvěřitelnějším.

Every Tree Different (stáhnout) však funguje pouze ve spolupráci se speciální edicí Skyrimu, nikoliv s tou standardní.

Every Tree Different pro Skyrim – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na