Nejlepší zbraní v Playerunknown’s Battlegrounds je pánvička. Neprůstřelná je ale jen náhodou

Je bez debat, že jednou z nejlepších zbraní v multiplayerové akci Playerunknown’s Battlegrounds je obyčejná pánvička na vaření. Nejenže je nejsilnější zbraní na blízko, ale dokonce je neprůstřelná.

Nebylo tomu tak ale vždy. Když hra v rámci předběžného přístupu vyšla, rozhodně pánvička nebyla považována za nezničitelnou. To přišlo až s prvním měsíčním updatem. Od té doby nejenže s ní můžete udeřit, ale dokonce vám občas zachrání virtuální život.

Jak teď prozradil autor hry, Brian Greene, tato vlastnost rozhodně nebyla v plánu. Do hry se dostala tak, že vývojáři do pozdní noci před vydáním updatu experimentovali s jednotlivými předměty a v případě pánvičky si pohrávali s myšlenkou, že by s ní bylo možné odrážet granáty. Za tímto účelem ji ale nevědomky učinili tak silnou, že byla v podstatě neprůstřelná. Následně odešli domů a update se přes noc nahrál do hry.

Když to viděli, už to tam nechali

Teprve ráno si všimli, že z opravy silnou pánvičku zapomněli vypnout. Mezitím už ale s neprůstřelným kusem nádobí ve hře pobíhaly desetitisíce hráčů. “Vůbec nám nedošlo, že by pánvička mohla odrážet i střely. Když jsme to viděli, řekli jsme si: to je přece paráda! Ve hře jsem pak zahlédl i hráče, kteří v letu pánvičkou odráželi letící kulky. Bylo to úplně nečekané, něco takového nemůžete naplánovat,” prohlásil duchovní otec Playerunknown’s Battlegrounds.

Pánvička má vůbec pro vývojáře zajímavou historii. Například ještě v alfaverzi byla tak silná, že dokázala zabít jedním úderem. Pak ale přeci jen došlo k jejímu lehkému oslabení.

Sestřih nejlepších momentů s pánvičkou – PUBG

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na