Nejvýdělečnější hra všech dob? Tržby z Fortnite překročily dvacet miliard

Fortnite je herním fenoménem dneška číslo jedna. Naposledy se to projevilo na Mistrovství světa ve fotbale, kdy někteří fotbalisté napodobovali oslavné tanečky postav z této hry. Pro vývojářské studio Epic Games to jistě bylo příjemné zjištění, ale ještě příjemnější je pro autory pohled do firemní kasy. Ta totiž bobtná neskutečným tempem.

Podle analytické společnosti Superdata už tržby z Fortnite překonaly hranici jedné miliardy dolarů, tedy přibližně 22 miliard korun. Na grafu je přitom skvěle vidět, jak rapidně se příjmy zvyšují v posledních měsících. Samotná hra je přitom k mání zdarma, veškeré příjmy se generují prodejem kosmetických předmětů.

Fortnite pravděpodobně zaútočí na pozici komerčně nejúspěšnější hry všech dob. Zájem o něj pravděpodobně časem trochu opadne, zatím tento bod ale není v dohledu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
gengar
Host
gengar

jde videt, jake hry dnesni deti bavi.. lehke picoviny, kde se nemusi poradne nic ucit.. kde jsou ty doby rts strategii a her, kde jsi musel denne hrat x hodin, aby jsi byl minimalne prumer.. dnesni decka chteji vsechno hned, nejjednoduseji a byt ti nejlepsi co nejdrive.. a takovej pocit jim tyhle battle royal blbosti davaj… za x let tenhle boom prejde a prechod opet na skill hry bude nemoznej… znici to kompletne progaming..

Ivory
Host
Ivory

Amen bratre…Sam bych to lip nerekl.Zlata era poctivich rts.O UT,Q a jinych skill gamesach ani nemluve. To byly casy…