Neskutečné! Playerunknown’s Battlegrounds už prodalo 10 milionů kusů

Playerunknown’s Battlegrounds je absolutním fenoménem současné herní scény, který se v takové podobě objevil snad vůbec poprvé. Vývojářské studio Bluehole se nestačí chlubit milníky a právě oznámilo další z nich – pokoření hranice 10 milionů prodaných kopií. Nehotové hry, prosím pěkně.

Jen naprosté minimum her tuto magickou hranici překoná. V drtivé většině případů jsou to velkorozpočtové a dopředu perfektně vykalkulované projekty. Navíc vycházející na všech možných platformách. A co Playerunknown’s Battlegrounds (recenze)? Inu, jeho rozpočet byl spíše skromný a vyšel (zatím) pouze na PC.

Konkurence zkrátka není

Na dominantní platformě Steam se dosud žádná nezávislá hra bez vydavatele neprodávala tak dobře. Nejbližším konkurentem je Terraria, která to dotáhla na 9,5 milionů kusů. Její cesta je však už spíše u konce, zatímco Playerunknown’s Battlegrounds se podle všeho teprve rozjíždí. Vždyť hra je stále v předběžném přístupu a na oficiální vydání se čeká.

Z velkých her už je před Playerunknown’s Battlegrounds jen pár titulů. Civilizace 5 se prodalo 10,9 milionu kusů a The Elder Scrolls V: Skyrim 12 milionů. Na to, že je PUBG překoná, snad ani nemá smysl vypisovat kurz.

PUBG také porazil Dotu 2 coby nejhranější hru na Steamu. Ve svém rekordu hra zaznamenala 960 950 současně hrajících hráčů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na