Nesvlékejte nám hrdiny, prosí tvůrci Final Fantasy 15

Minulý měsíc společnost Square Enix oznámila, že chystaná PC verze Final Fantasy 15 bude podporovat nástroj Steam Workshop. To znamená, že pro ní všichni zájemci budou moct tvořit nejrůznější modifikace. Jak známo, ty obvykle sahají od opravdu zajímavých až po nejrůznější obskurnosti, mezi nimiž se vyjímají mody oplývající nahotou a pornografickou tematikou. Zkrátka se v nich pohybují svlečené postavy, mezi nimiž může docházet i k intimním stykům.

Takové modifikace většinou neslouží k ničemu jinému než vyvolání kontroverze. K tomuto tématu se vyjádřil také šéf vývoje hry Hajime Tabata, který na veletrhu PAX West vysvětlil, že autoři sice neplánují zavádět žádná omezení, vyzval však zároveň hráče, aby při tvorbě modů pro Final Fantasy 15 nepodléhali přílišnému “volnomyšlenkářství”.

Nestane se pravý opak?

Podle Tabaty chtějí tvůrci nechat hráčům veškerou kreativní volnost, ale pokud by zašli “příliš daleko”, mohlo by to mít negativní dopad na podporu modderů u dalších Final Fantasy her. Tvořit kontroverzní mody by se tak mohlo ukázat být velmi krátkozraké.

Je ale bohužel klidně možné, že toto varování hráčům způsobí přesný opak zamýšleného a Final Fantasy 15 bude zahlceno mody nevalné pověsti. V minulosti už se to stalo několikrát. A přestože to tvůrci nikdy otevřeně nepřiznají, je to pro hru ve výsledku dobrá a levná reklama.

Final Fantasy 15 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na