Netflix zavádí funkci chytrých downloadů. Dlouho po ní volali zejména fanoušci seriálů

Internetová videotéka Netflix zavádí takzvanou funkci Smart Downloads. Dosud byla dostupná pouze v testovací verzi, ale od včerejška je dostupná všem uživatelům této nejoblíbenější služby svého druhu. Jde o funkci určenou primárně pro mobilní zařízení, tedy telefony a tablety. Zatím si jí užijí pouze majitelé přístrojů s operačním systémem Android, ale podpora pro iOS bude brzy následovat.

Smart Downloads ocení především ti uživatelé Netflixu, kteří sledují seriály a jsou často na cestách. Slovíčko “Smart” v názvu není jen tak pro nic za nic: funkce je totiž chytrá a automaticky maže ty díly, které jste už viděli a zároveň stáhne pokračování. Chytré stahování na Netflixu se přitom aktivuje pouze tehdy, je-li zařízení připojeno k sítí pomocí Wi-Fi. Nemusíte se tak strachovat o svá mobilní data, která jsou v našich luzích a hájích přeci jen ještě velmi cennou komoditou.

Praktické je také to, že díky pravidelnému mazání bude v úložišti mobilního zařízení neustále dostatek místa. Pryč jsou tak časy, kdy jste museli spravovat dlouhé seznamy downloadů. Aplikace vám na přání sdělí, když už je stažen nový díl vašeho oblíbeného seriálu. Smart Downloads se dají samozřejmě deaktivovat – potom bude stahování fungovat tak jako dosud a bude tedy vyžadovat ruční práci.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na