Nintendo zažalovalo manželský pár. Ten musí zaplatit 280 milionů za provoz webů se starými hrami

Prostřednictvím dvou webových stránek nabízel americký manželský pár starší hry pro herní konzole od společnosti Nintendo. Šlo například o tituly jako Donkey Kong Country, Super Mario World a Mario Kart 64. Webové stránky LoveROMS.com a LoveRetro.com byly v provozu do července roku 2018.

Manželský pár se nyní se společností Nintendo dohodl na úhradě náhrady škody ve výši 12,23 milionů dolarů, což je přibližně 280 milionů korun. Jacob a Cristian Mathiovi vše přiznali a souhlasili s nahrazením škody. Všechny takzvané “ROMy” musely být z webů odstraněny a pár musí ze soudního rozhodnutí odevzdat všechny hry a emulátory od Nintenda. Na jednom z webů hříšníci uveřejnili dopis, ve kterém se Nintendu omlouvají.

Naše weby LoveROMS.com a LoveRetro.com dříve nabízely neautorizované kopie her od Nintenda. Tím poškozovaly autorská práva společnosti. LoveROMS.com a LoveRetro.com souhlasí, že tímto jednáním došlo k poškození Nintenda, jeho partnerů a zákazníků. Souhlasili jsme s tím, že tyto aktivity ukončíme. Pro hry od Nintenda navštivte www.nintendo.com, kde se dozvíte informace o programu Nintendo Game Store,” stojí v prohlášení.

Je každopádně velkou otázkou, zda manželský pár skutečně dohodnutou sumu zaplatí. Těžko totiž předpokládat, že by provozem těchto webů, jakkoliv byly oblíbené, vydělal takový balík.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
280Mil
Host
280Mil

to je fakt super když už se ani ty hry nedaj koupit 😀