Nová nejprodávanější PC hra všech dob. PUBG sesadil Minecraft

Minecraft se dlouho pyšnil titulem nejprodávanější PC hry všech dob a čísla, která toto tvrzení dokládala, hrdě zveřejňoval na své oficiální stránce. Jenže teď mu v předběžném přístupu vyrostl velký konkurent, který je jedním slovem nezastavitelný. Playerunknown’s Battlegrounds, řečené PUBG.

V tomto případě porovnáváme čísla ze SteamDB pro PUBG a z oficiálního webu Minecraftu. Výsledek? 27.902.852 prodaných kopií pro PUBG a 27.607.051 prodaných kopií pro Minecraft. SteamDB uvádí jako možnou odchylku plus minus 158.457 kopií. Ale i kdybychom toto číslo odečetli ze stavu PUBG, stále by nad Minecraftem vítězil.

Pořád však mluvíme o nejprodávanější hře pro platformu PC. Celkově je Minecraft stále prodejně silnějším titulem, protože na rozdíl od PUBG je dlouhodobě k mání prakticky pro všechny platformy včetně těch mobilních. Celkové prodeje se podle tvůrců pohybují nad 100 miliony kusů. Ale také PUBG se postupně dostává na konzole a bude Minecraftu konkurovat i na tomto poli.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na