Nově oznámené závody Test Drive Unlimited Solar Crown chtějí navázat na legendární předchůdce

Foto: Nacon

Závodní série Test Drive má dlouhou historii, která se začala psát už na konci osmdesátých let a největší slávy dosáhla v letech devadesátých. Následně už měla spíše sestupnou tendenci, kdy nedokázala držet krok s konkurenty typu Need for Speed. Změna však přišla v roce 2006, kdy Atari vydalo jedny z nejambicióznějších závodů té doby – Test Drive Unlimited, jež přinesly revoluční možnost volného pohybu po havajském ostrově Oahu. Podobným směrem se pak vydaly úspěšné značky Forza Horizon nebo The Crew. Naopak problémy Atari způsobily, že po druhém díle Test Drive Unlimited série na dlouhou dobu usnula.

Věci se ale opět mění, když se slavné značky chápe nová společnost, kterou je tentokrát Nacon. Ten angažoval vývojářské studio Kylotonn, aby pro něj vytvořilo titul, jenž byl oznámen pod názvem Test Drive Unlimited Solar Crown.

Podle prvních kusých informací se bude také Test Drive Unlimited Solar Crown odehrávat v otevřeném světě a nabídne celou řadu rychlých a krásných vozů. V popředí zájmu stojí soutěž Solar Crown, ve které si coby nový jezdec budete muset získat ostruhy. Autoři zmínili také možnosti personalizace aut i vlastní postavy.

Kylotonn pro Test Drive Unlimited Solar Crown slibuje komplexní a realistický fyzikální engine, jehož cílem je především nabídnout autentický zážitek ze závodění. Za tímto účelem bude použit přepracovaný engine z posledních dílů série WRC.

Navzdory pozitivní zprávě o novém dílu však zatím máme určité pochybnosti o jeho kvalitách. Vydavatel Nacon se zaměřuje především na levnější, nikoliv prvotřídní tituly a zkušenosti studia Kylotonn jsou také spíše s lehce nadprůměrnými závody, než opravdovými peckami. Žádné záběry ze hry, ze kterých bychom si mohli udělat první obrázek, zatím k dispozici nejsou. Zveřejněné video je pouze nicneříkajícím teaserem.

Zdá se, že vydání Test Drive Unlimited Solar Crown je zatím v nedohlednu. Vydavatel neuvedl ani platformy, pro které je v plánu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na