Chystané RPG Stellrising si pohrává se zajímavou myšlenkou. Co kdyby se Ludvík XVI. zamiloval do robotů?

Foto: Nacon

Nově oznámení akční RPG Steelrising si pohrává s velmi zajímavou premisou, která vychází z toho, že francouzský panovník Ludvík XVI. našel netradiční zálibu v robotech a ty pak použil v rámci Francouzské revoluce. Co by se stalo například tehdy, kdyby Marie Antoinetta vyslala proti lůze svého mechanického bodyguarda? Tak moc si Steelrising hodlá s historií pohrávat.

Za hrou stojí francouzské vývojářské studio Spiders, které si pomalu, ale jistě získává v herním světě ostruhy. Po ještě poměrně průměrném, ale zajímavém The Technomancer vyšel loni rovněž atraktivní a více než povedený Greedfall. Nemůže tak překvapit, že si tito talentovaní tvůrci vybrali opět neotřepané a dosud nezpracované téma.

Krvavý konflikt

O hře zatím mnoho nevíme, ale první video prozrazuje netradiční estetiku hry. Ve Francii pozdního 18. století se utkají povstalci a roboti (zde pod názvem automata) a postarají se tak o alternativní začátek slavné revoluce. Hráč bude stát na straně robotů, dokonce si jednoho, respektive jednu z nich zahraje.

Jmenuje se Aegis, nosí bílou paruku a patří mezi vysoce postavené automaty, když slouží jako ochranka u samotné královny Marie Antoinetty. Dostává úkol zastavit krále Ludvíka XVI., který se svou nekontrolovatelnou armádou robotů páchá krvavé masakry na povstalcích.

Artwork s nepřátelskými roboty.

Velká míra volnosti

Steelrising má být výrazně více orientován na akci než předchozí tituly studia. Také volnost pohybu bude prohloubena. Šéfka studia Spiders, Jehanne Rousseau, uvedla, že velmi důležitou roli budou hrát objevování světa a vertikální prvek hratelnosti. Kupříkladu bude možné šplhat po různých monumentech francouzské metropole.

Prozkoumávání herního světa mimo hlavní příběhovou linku má Steelrising odměňovat. Najít můžete například jedinečné předměty, kterými Aegis vybavíte a učiníte tak silnější nebo rychlejší. Pustit se také můžete do celé řady vedlejších misí, které by měly universum hry ještě prohloubit.

Herní svět působí velmi lákavě a netradičně.

Různé zbraně a bojové styly

Podle manažerky Rousseau nabídne hra zcela plynulý přechod z prozkoumávání světa k soubojům. Aegis má navíc zbraně poschovávané různě ve svém automatím těle, a tak prakticky hned k dispozici. Těšit se můžete přinejmenším na sedm různých typů zbraní, z nichž všechny přinesou rozdílné vlastnosti. Mezi ty potvrzené patří lehké a rychlé čepe, těžké zbraně na blízko, stejně jako alchymistické střelné kvéry. To slibuje poměrně velký prostor pro vytříbení vlastního bojového stylu.

Snad jedinou vadou na kráse Steelrising je zatím skutečnost, že hra je ještě v rané fázi vývoje a nemá ani datum vydání. Nejdříve s ní můžeme počítat v příštím, ale spíše až v přespříštím roce.

Steelrising – teaser

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na