Nově oznámený Windboud dělá ze Zeldy survivalovou hru

Červené světlo zapadajícího slunce se odráží ve vlnách, zatímco vítr se prohání sytě zelenými listy a do toho se jisté monstrum snaží ukousnout nám hlavu. Inu, mírumilovnou ostrovní dovolenou jsme si takto nepředstavovali.

To si jistě myslí také válečnice Kara. Ta se po ztroskotání lodi oddělila od svého kmene a skončila zrovna na takzvaných Zakázaných ostrovech, které skýtají mnohá tajemství, ale i nejrůznější nebezpečenství.

Fanoušci Zeldy by neměli hned ztrácet naděje. Přestože se Windbound: Brave the Storm bude díky silným survivalovým prvkům hrát možná poněkud jinak, hra na první pohled inspiraci touto legendou nezapře, a to zejména co do vizuálního stylu a otevřeného světa.

Ostrovy skrývají nejrůznější suroviny, ze kterých si můžete vyrobit užitečné nástroje. Mezi nimi vyčnívají především zbraně, protože Kara je na ostrovech sama lovnou zvěří. Jen ten, kdo si dokáže vytvořit dostatečně silné zbraně, uvidí ráno vycházet slunce.

Nejde ale jen o přežití. Zakázané ostrovy ukrývají atraktivní tajemství. Hrdinka tak nemusí jen najít cestu domů, ale také řešit různé hádanky. Každý z ostrovů nabídne díky procedurálnímu generování vlastní a neustále nové obyvatele, krajiny a výzvy.

To předpokládá, že se mezi ostrovy budete nějakým způsobem pohybovat. K tomu vám pomůže loďka, jíž můžete vylepšovat a optimalizovat. Také v hlubinách se ale skrývají nepřátelé, na které je třeba dávat pozor.

Vývojářské studio 5 Lives získalo ostruhy už hrou Satellite Reign. Tento cyberpunkový taktický titul připomínal Syndicate a byl hráči ceněn poměrně vysoko. To, zda autoři dokáží úspěch s Windbound: Brave the Storm zopakovat, se dozvíme 28. srpna 2020, kdy má hra vyjít na PC, Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Windbound: Brave the Storm – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na