Servery onlinovky Last Oasis opět fungují poté, co musely být vypnuty kvůli obřímu zájmu o hru

Dost možná jste to ani nezaznamenali, ale koncem března vyšla v předběžném přístupu na Steamu nová online hra Last Oasis. Přestože neoplývala žádným propracovaným marketingem, hráčům se její charakteristiky zalíbily, a tak se stalo, že hned v prvních dnech byly servery pod obrovským tlakem, které vývojářské studio Donkey Crew nečekalo a logicky na něj nebylo připraveno.

Už dva dny po vydání hlásilo Last Oasis 26 000 současně aktivních hráčů, což pro větší tituly není ničím výjimečným, ale pro neznámou novinku, navíc v Early Accessu, je to poměrně vzácné. Bohužel poddimenzované servery tento tlak nevydržely a do hry se prakticky nedalo přihlásit. Autorům zbylo jediné: hru opět stáhnout a lépe se vyzbrojit.

Od 5. dubna už jsou servery zpátky a krátká pauza Last Oasis podle všeho příliš neuškodila. Už další den se hře současně věnovalo 33 104 hráčů. Tentokrát už servery vydržely. Autoři ale podle vlastních slov zůstávají nadále opatrní a budou situaci sledovat. Pokud se nevyskytnou žádné další problémy, servery poběží dál.

Zajímavé je, že navzdory značnému zájmu o Last Oasis, nemá tento titul na Steamu příliš kladné hodnocení. Průměr aktuálně dosahuje 57 %, což je zčásti dáno právě technickými problémy, ale dle uživatelských hodnocení nejenom jimi. Kritice čelí například skutečnost, že se začátečníci po opuštění úvodní zóny rychle stávají terčem zkušenějších hráčů, tedy obětí griefingu. Také to, že můžete ztratit veškerý postup kvůli vynucenému PvP, se hráčům příliš nelíbí.

Nicméně premisa hry spočívající v mobilní mechovské základně v postapokalyptickém světě se hráčům velmi zamlouvá. Kromě toho je často zmiňováno, že Last Oasis je mnohem zábavnější ve skupině než samostatně, protože grupa poskytuje určitou ochranu před ostatními hráči.

Last Oasis – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na