Nový Command and Conquer už má engine. Autoři našli jen část původního kódu

Jak už od konce loňského roku víme, společnost Electronic Arts chystá remastery legendárních strategií Command and Conquer a Red Alert. Producent projektu Jim Vessella se nyní přihlásil se zajímavými novinkami. Předně znovu zdůraznil, že půjde o remastery, nikoliv remaky. Fanoušci tak dostanou originální zážitek v aktuální grafice, nikoliv moderní interpretaci těchto klíčových titulů 90. let.

Také proto bylo pro vývojáře důležité získat původní zdrojový kód her. Pouze tak bylo možné zajistit stejné chování jednotlivých prvků hry jako jsou například teslové výboje nebo už legendární “tupá” umělá inteligence harvestorů.

Dobrou zprávou je, že větší část zdrojového kódu Command and Conquer a Red Alert má vývojářské studio Petroglyph v ruce. Špatnou zprávou je, že určité části chybí a tvůrci je tak musí vlastnoručně doplnit.

Dva nebo tři rozměry?

Zde se znovu ukazuje, jak moc nedokonalá byla ještě nedávno archivace vývojářských nástrojů. Například plnohodnotný zdrojový kód Half-Life je podle všeho nenávratně ztracen a Blizzard zase kupoval Gold-Master CD svého Starcraftu na Ebay.

Aby byla každá nuance remasterů co možná nejbližší originálům, budou muset autoři zdrojový kód rekonstruovat. Těžko pro takovou práci hledat někoho vhodnějšího než právě Petroglyph. Nejenže jde o zkušené autory vlastních realtime strategií, ale navíc jde z velké části o bývalé zaměstnance rozpuštěného Westwoodu, který Command and Conquer a Red Alert vytvořil.

Pro samotný vývoj bude použit interní engine Petroglyphu, který nese název GlyphX a který je vytvořen právě primárně pro strategické hry. Zatím však není jasné, zda remastery vyjdou ve 3D nebo 2D provedení. Vzhledem k tomu, že se tvůrci snaží o maximální věrnost, bychom vsadili na druhou variantu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 7 Prumer: 4.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na