Resident Evil 3 Remake vznikne, pokud jej hráči budou chtít

Resident Evil 2 Remake byl velmi pozitivně přijat kritikou a dočkal se i pochval od hráčů. Vzhledem k tomu, jak moc se přepracování dvacet let staré hry lidem z Capcomu vydařilo, je pochopitelné, že již nyní na celém internetu ve velkém probíhají diskuse, jejichž hlavním tématem jsou úvahy týkající se toho, kam dál bude známá série v nadcházejících letech směřovat.

Když pomineme další zcela nové pokračování, jehož se dříve či později určitě dočkáme, jeví se jako jedna z velmi pravděpodobných variant možnost, že se v Capcomu vrhnou na modernizaci hry Resident Evil 3. Kromě dvojky studio v minulosti již přepracovalo do modernější podoby také první díl série. Nejednalo se sice o nikterak rozsáhlý remaster původní hry ale minimálně její zpřístupnění vlastníkům moderních konzolí si pochvalu zaslouží.

Vzniku remaku Resident Evilu 3 by jistě mohla dopomoci skutečnost, že děj celé hry se odehrává 24 hodin před událostmi druhého dílu, s nímž sdílí i některé lokace – minimálně tedy možnost opětovného použití některých assetů, vzniklých v průběhu vývoje Resident Evil 2 Remake, by mohla být jedním z hlavních podnětů, díky němuž by celému projektu v Capcomu nakonec dali zelenou.

Na pravděpodobnost vzniku nové verze Resident Evil 3 byl v roce 2018 na konferenci Taipei Game Show dotázán producent Yoshiaki Hirabayashi. Z jeho odpovědi vyplívá, že Capcom při výběru námětů, jimiž se bude zabývat, naslouchá přáním hráčů. Ti po remaku druhého dílu volali již delší dobu a studio se nakonec rozhodlo jejich přání vyslyšet. Je tedy možné, že v případě trojky se bude scénář opakovat. Ostatně, právě třetí Resident Evil označují někteří fanoušci série za ten zcela nejlepší.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na