Nový Flight Simulator jako přelomový titul. Má nastartovat prodej hardware za desítky miliard

Foto: Microsoft

Po dlouhém čekání se na trh dostal nový Flight Simulator 2020, který vrátil do hry PC hráči dávno zapomenuté záležitosti. V první řadě je až neuvěřitelné, jak moc technických problémů hru provází, což může být připomínkou dávných časů, kdy se tu a tam objevovaly hry téměř nehratelné. A zároveň jde po opravdu dlouhé době o graficky přelomový kousek, na který v plných detailech a optimální plynulosti zatím ani ty nejvýkonnější počítače nestačí.

Podle analýzy renomované společnosti Jon Peddie Research, který se zabývá průzkumem trhu, by měl tento faktor v příštích třech letech hrát důležitou roli v prodeji hardware. Podle zprávy vydají fanoušci simulátoru do roku 2022 za nový hardware přibližně 2,6 miliardy dolarů. To je přibližně 57 miliard korun. Základem pro tyto výpočty jsou přitom poměrně konzervativní odhady prodejnosti v podobě 2,27 milionů prodaných kusů na PC. U takto velkých a propagovaných her, o nichž se navíc neustále mluví, to není přestřelené číslo.

Podle analýzy by z tohoto stavu měly profitovat především společnosti Intel a AMD. “Simulace potřebují více fyzikálních výpočtů a propočtů prostředí pomocí procesorů než normální hry. Milovníci simulací vědí, že CPU se nedá tak snadno vylepšit, a tak si zaplatí za to nejlepší,” uvádí Jon Peddie, prezident JPR.

Zkrátka by v důsledku uvedení Flight Simulatoru 2020 na trh neměli přijít ani výrobci grafických karet, tedy Nvidia a opět AMD. Jon Peddie zde zmiňuje dokonce grafické řešení Intelu na bázi architektury Xe-HPG, které by se však na trh mělo dostat až v roce 2021.

Když přijde na trh nový letecký simulátor, často ani není k dispozici hardware, který by ho rozběhl na plný výkon a grafické detaily. To vede ke konstantní poptávce po novém železe v průběhu celého životního cyklu takového titulu, protože fanoušci těchto her chtějí ten nejlepší možný zážitek,” vysvětluje seniorní analytik Ted Pollak z JPR.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na