Nový trailer hororové akce Call of Cthulhu. Je to hotové šílenství

Call of Cthulhu, oficiální videoherní adaptace deskového RPG od společnosti Chaosium, vyjde 30. října na PlayStation 4 a Xbox One a digitálně také na PC. Nové záběry z hraní ukazují chvíle, kde se vyšetřování na ostrově Darkwater začíná vymykat kontrole ve víru znepokojujících konspirací, bizarních kultů a samotných Starých bohů.

Během pátrání soukromého detektiva Edwarda Pierce se hráči budou muset spolehnout na celou řadu vylepšitelných schopností, aby unikli spárům šílenství a smrti. Stromy schopností Vidět skryté a Vyšetřování hráčům umožní odhalit více stop a dojít ke smysluplnějším závěrům, takže si v dialozích odemknou více témat, na která se mohou ptát.

Přesvědčit nedůvěřivé obyvatele Darkwateru, aby prozradili, co vědí, bude vyžadovat zdatnost ve Výřečnosti a Psychologii. Piercova schopnost Síla může také přijít vhod, když bude zapotřebí použít hrubou sílu anebo zastrašit snadno ovlivnitelné lidi, aby vyjevili, co skrývají. Expertíza v Léčitelství a Okultismu, kterou lze vylepšit pouze objevením jedinečných knih a artefaktů během vyšetřování, může poskytnout další vhled – ale znalosti mohou být v Call of Cthulhu i prokletím. Čím víc bude Pierce vědět o hrůzách, které se skrývají za tkanivem reality, tím větší bude riziko, že propadne nepříčetnosti, což ovlivní jeho schopnost vyvozovat logické závěry.

Pierce je pouhý smrtelník a v odlehlém, nehostinném prostředí má jen pramálo spojenců. Ať už bude stát proti přesile smrtelných protivníků, nebo čelit sokům, jejichž samotná existence se vymyká lidskému chápání, klást fyzický odpor většinou nebude možné. Klíčové bude využívat Piercových rozsáhlých schopností společně se lstivostí a kradmostí… ačkoliv nakonec se možná ukáže, že utíkat před pohledem Velkého spáče je marné.

Call of Cthulhu – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na