Nuda jménem Red Dead Redemption 2 Online – ostrý komentář

Konečně jsme se po dlouhé době dočkali konverze Red Dead Redemption 2 na PC, a tak všichni můžeme radostně jásat. Hra vypadá naprosto skvěle, animace jsou krásně propracované, příroda je nádherná a scenérie krajiny jak ze štětce Antonína Mánese a člověka skutečně baví se na to jen dívat. Singleplayer se povedl na jedničku, ale vedle něj je tu i multiplayer, který byl v marketingových kampaních vychvalován a vyzdvihován do nebes, což mělo za následek spoustu nedočkavých hráčů, mezi které jsem patřil i já. Celé to ale dopadlo trochu jinak, než jsem čekal.

Tip na článek:  Red Dead Redemption 2 je nejlepší hrou posledních a asi také několika příštích let - recenze

Kdyby se prodávala instantní nuda v prášku, jmenovala by se Red Dead Redemption online 2

Ano je to tak, přátelé – Red Dead Online je velká  nuda a hrát to je něco jako když vás někdo pozve na fotbalový zápas vašeho oblíbeného týmu, ale místo toho se ocitnete na recitačním kroužku africké poezie recitované ve svahlištině, přičemž sedíte mezi dvěma posluchači, kteří se přes vás hádají, zda-li je báseň recitována v dialektu unguja nebo amu. Bohužel nějak takto jsem si připadal již v prvních hodinách hraní Read Dead Redemption 2 Online a v duchu jsem si říkal, že se jedná o velký omyl.

Online verze je samozřejmě stejně krásná jako single, ale obsahu a možností, co tam dělat, je asi tolik, jako vajglů na dně popelníku ve striktně nekuřácké restauraci a po pár hodinách hraní si prostě připadáte jako oběť sňatkového podvodu. Ale jistě, můžete lovit, sbírat cetky, být “bounty hunter”, můžete dělat mise, které jsou všechny na jedno brdo (stejně jako všechna povolání), a ještě k tomu končí po pěti minutách, a aby to nebylo málo, musíte je stihnout v časovém intervalu pár minut.

Bravo! Jestli skutečně bylo cílem vývojářů hráče unudit k smrti takovým způsobem, že se začnou během hraní googlit alternativní hry zasazené do prostředí Divokého západu, jako je například Outlaw Of The Old West nebo This Land Is My Land, podařilo se jim to, a s rukou na srdci můžu odpřísáhnout, že obě zmiňované hry, i přes značné technické nedostatky a bugy, jsou prostě zábavnější!

Nefunkční PVP systém

Od kvalitní online hry, ve které se hodně střílí, očekávám i kvalitní PvP. Bohužel, ani zde se to příliš nepovedlo a jako hráč nemáte žádnou, skutečně žádnou motivaci k tomu napadat, nebo bojovat s ostatními hráči, protože z toho pro vás neplyne vůbec žádný užitek, ani zisk. Celý koncept PvP je tak úplně špatně nastavený, přitom by stačilo tak málo, jako například dávat protichůdné cíle hráčským gangům v misích: jedni by měli za úkol například eskortovat náklad, bránit stáje před zloději, hlídat banku a druhá skupina hráčů naopak ukrást náklad, koně, vykrást banku a hned máte před sebou PvP, který už dává nějaký smysl, protože hráče tlačí do konfrontace protichůdné cíle.

Během misí vás také můžou napadnout hráči, ukrást vám náklad, který máte za úkol převést, nebo sebrat mrtvolu hledaného zločince a shrábnout tak odměnu bez “práce” (jestli pětiminutovou přestřelku s NPC lze označit za práci), ale za dobu celých čtrnácti dní, kdy jsem dělal snad přes padesát takových misí, se mi to ani jednou nestalo, protože odměna je tak tristní, že ani k tomu hráči nemají motivaci. Za druhé by se pak museli vyskytovat na stejném místě v pravý čas, který je ještě limitován misí na 5 až 15 minut a stíháte ji pohodlně dokončit během pěti minut.

K nefukčnímu PvP pak přispívají i nerovné souboje, zbraně se vám odemykají levely a naprosto nevyváženou je pak jakákoliv odstřelovací puška s puškohledem, která vypíná hráče na jednu ránu a míří se s ní stejně lehce jako při močení do pisoáru, a tak jeden hráč klidně povypíná deset low levelů, aniž by se u toho zapotil, k tomu mu ještě pomáhá radar, na kterém je vždy přímo označena pozice nepřátelského hráče. Celé PvP je tak opět nudou a odehrává se jen v odstřelovacích soubojích přes půl mapy, žádné kolty, žádné brokovnice, žádné nože, žádné pěsti.

Grind, Grind, Grind…

Hráči co mají rádi PvP si prostě hru neužijí, hráči co mají rádi PVE mohou donekonečna opakovat tři repetitivní mise (odvez, zabij, zabij a přivez), hráči co mají rádi griefing si hru taky nevychutnají, protože ve hře je velmi dobrá fíčura, která hráče efektivně proti griefingu chrání a jsem za ni skutečně rád.

Jediní, kdo si hru určitě užijí, jsou hráči milující nekonečný grind s nulovým progresem, protože odměny za mise jsou poměrně nízké a k tomu, abyste si třeba odemkli nějaké to povolání co by vás bavilo, je potřeba minimálně 15 zlatých cihliček, za misi jich dostáváte +/- 0,2, pokud se vykašlete na daily challenge, který se vás jen snaží buzerovat k tomu, abyste dělali takové nesmyslné aktivity jako je stahování třiceti králíků z kůže, ježdění po mapě a sbírání nějakého plevelu, prostě něco, co vás vůbec nezajímá a nebaví. S daily boostem je to pak rozhodně lehčí a odměny se vám zvedají, já hold ale nejsem ten typ hráče, který se nechá buzerovat nesmyslnými požadavky na plnění daily cílů. Takže i v tomto se vývojáři dost přepočítali a vůbec nezohledňovali to, že každý hru prostě hraje jinak.

Budoucí updaty snad leccos změní

Před týdnem jsem ještě v Red Dead Redemption 2 Online potkával hráče v početných skupinách, narážel na ně prakticky všude, k dnešnímu dni jsem za dvě hodiny potkal tři hráče a ten úpadek aktivních hráčů je již patrný. Proč tomu tak je, jsem se zde již vyjádřil, a do dalšího velkého Updatu nijak neplánuji se do online hry připojovat, protože není proč. To si radši zahraji Outlaw Of The Old West, kde si můžu i farmařit, stavět pevnost a budovat železnici či městečko, a nebo This Land Is My Land, kde zase zodpovídám za osud celého kmene. Určitě ale budu jedním očkem sledovat další vývoj, protože jakmile se přidá nějaký rozumný obsah, poladí PvE a dá se PvP nějaký smysl, rád to opět zkusím.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 128 Prumer: 2.8]

21
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pastelka_Crayon
Host
Pastelka_Crayon

No je fakt, že nevím jak dlouho je RDR2 Na PC, ale řekl bych, že asi už je tam dost hackerů teď. Jako LVL 180 a vejš, nevím, jestli tak rychle se tam někdo dostane.. 😀 Takže další GTA 5 Plné podvodníků s prachama a lvlama. Nehledě na to, že jednou jsem s jedním lvl 174 hráčem a dalšími low levely jel závod, a ten high lvl ani nevěděl co má dělat? 😂😂😂 A další high lvly se baví jen zabíjením hráčů, a kažením hry ostatním.

Sick
Host
Sick

Hloupa recenze 😀 zrejme si ho tam pekne potahali tak se tu vyplakal

FILA
Host
FILA

Nedivím se této recenzi, ostatně v gta5 online, to na začátku bylo to samé. A taky všichni kritizovali a argumentovali ze je to nuda. A dneska je to nejprodávanější titul v historii. Takže bych to tak černě neviděl. Ostatně žádná nová hra s mulťákem není na začátku bezchybná a strhující.

Koleno
Host
Koleno

Když je ten Outlaw Of The Old West zábavnější tak proč to nikdo nehraje? Na twitchi jsem našel jeden stream 0 diváků.

Lukáš
Host
Lukáš

Jestli měříš popularitu hry podle twitche tak se možná zamysli.

Zjgf
Host
Zjgf

Článek od člověka co očividně hrál online tak 5hodin a myslí si že všechno ví a zná 😀

TheTruth
Host
TheTruth

Přesně, autor se očividně nestihl ani rozkoukat. Velmi neprofesionální recenze. Smutné.

motherfucker
Host
motherfucker

Dal sem 16 hodin a stačilo, s textem výše nelze než souhlasit. NUDA. 4/5 času jízda krajinou. Simulátor koně, jinak nic.

Sporcek
Host
Sporcek

Autore tak si zapni gta očividně máš nějaký mindrak

SwaGnaRsoN
Host
SwaGnaRsoN

Nemám teda tušení co od toho autor čekal.. téměř v každé online hře jsou věci od specifického levelu, říká se tomu postup, online by mohl být samosebou lepší tzn více obsahu ale není všem dnům konec zatím to stačí. Co se týká povolání tak jsou od sebe dost odlišné, naopak např v GTA jsou všechny na stejné brdo. Autorova snaha být vtipný s hlaskama o vajglech apod se fakt nepovedla.. hraju red dead online s kámošema a nemůžeme si víceméně stěžovat, nasmějeme se u toho dost a hra baví. Autor hrál zda se úplně jinou hru

Jaternice
Host
Jaternice

S autorem článku souhlasím Collectora mám na lvl 20 ale takovou nudu jako při objíždění cetek jsem v životě nezazil. Trader lvl 17 a nejsem si jistý jestli to dám na 20 protože je to taky nuda pořád dokola vozit zvěř a jezdit dopravníkem přes celou mapu. Bounty mám lvl asi 6 ale vůbec mě nebaví vadí mi to časové omezení. Oproti GTA 5 je mp v RDR2 opravdu brak a nezbývá než doufat že se časem promění v úplně něco jiného než je teď ta grindovaci nuda… Že začátku jsem vydržel hrát online 6hodin denně ale tedko má problém… Číst vice »

Laddys
Host
Laddys

Taky jsem se radši vrátil k singlu… ale to se dopředu vědělo že RDRo bude o ničem. Kdyby tam aspoň byl k dispozici Buzzard nebo Opressor.

SwaGnaRsoN
Host
SwaGnaRsoN

Došlo ti že je to třeba divokej západ a takové věci jako vrtulníky a raketová motorka tam prostě nepatří?

Laddys
Host
Laddys

On je to divokej západ ??? no to by mě nenapadlo 😀

funboy
Host

Divoký západ bez indiánů a otroků, není divoký západ.

MMarty
Host
MMarty

Strašně nechuný, šílený a debilní článek 😀 Nehodnotím teď celkový dojem ze hry, který se nám autor snažil podat, spíše to jak to podal 😀 Tohle je recenze jak z žumpy. Přirovnávání o vajglech a afrických seminářích? 😀 To jako vážně? Dále nechápu proč autor píše, jak je hra NUDNÁ a potom popíše základní prvky mmo. 😀

funboy
Host

Jedná se o komentář, pokud nechápeš jaký je rozdíl mezi komentářem a recenzí, využij možnosti googlu

honza
Host
honza

Rdr2 hraju na ps4 zacatky taky byly spatne uz je to lepsi.. urcite to nema na gta online ale tak spatne bych to taky nevidel jak udava autor….da se to

SeGy89
Host
SeGy89

Vzdyt tahle hra je hlavne o singleplayeru, to je jak kdyby jste tu breceli ze online mod ve skyrimu je o nicem, nechapu trochu, tohle info, ale stejne to neni podstatne 🙂 Hlavne at single je dobry

Sporcek
Host
Sporcek

Hlavně o singlu hmm aha 😂

Tomáš
Host
Tomáš

V některých oblastech mi článek přijde poněkud přestřeleny. Třeba proč by autor chtěl dostat vše hned bez žádné snahy na začátku . Na každou zbraň je holt potřeba nějaký rank . Cca 40 stačí na jedny z nejlepších . Navíc každý pátý rank dostává mapu pokladu , která kromě peněz přidá i 1,3 zlaté cihly a za den dva hraní se dá vydělat na dvě ze tří prvních povolání. Jinak jsou zde i kampaňove online mise , které přidají také pěkný balík peněz. Jako jeden z hráčů , co hrál od prvních začátků , kdy na mapě bylo cca 18… Číst vice »