Nvidia Volta – grafický čip GV100 se v Geforce letos neobjeví

Ku příležitosti zveřejnění hospodářských výsledků se šéf společnosti Nvidia, Jensen Huang, vyjádřil také k plánům se slibnou architekturou Volta.

Na bázi nové architektury Volta existuje zatím pouze čip GV100. Z hlediska samotné velikosti jde o dosud největší grafický čip, což při výrobě vede k vysokým nákladům. Velikost se negativně podepisuje také na tom, že produkce není tak vysoká.

Podle Huanga jsou náklady na výrobu GV100 dokonce “výjimečně vysoké”. Mají se pohybovat mezi vyššími stovkami dolarů, v blízkosti hranice 1000 dolarů.

GV100 je pro Geforce příliš drahý

Už z tohoto prohlášení vyplývá, že architektura Volta zůstane nějakou dobu pouze věcí profesionálních grafických karet. Jensen Huang také zdůraznil, že Nvidia neoznámila žádnou herní grafickou kartu s Voltou. Společnost sice pro hráče připravila “vzrušující nové technologie”, ale pro vánoční obchod a tím i blízkou budoucnost je aktuální architektura Pascal “nepřekonatelná”. Spekulace o tom, že by se ještě letos mohla objevit Geforce na bázi Volty, tak padají.

Nvidia má v podobě Geforce GTX 1080 Ti nadále nejvýkonnější grafickou kartu pro hráče a Radeon RX Vega 64 na tom nic nezmění. Huang poradil hráčům, kteří se těší na hry Call of Duty: WW2 nebo Destiny 2, aby si pořídili aktuální grafickou kartu Geforce. Zejména v kategoriích pod Geforce GTX 1080 Ti se očekává docela lítý boj mezi Nvidií a AMD.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na